Charlie Straight natočili v New Yorku klip School Beauty Queen

Hana-Slivova

Na Times Square, Wall Street či na střeše brooklynského domu - zkrátka v New Yorku - natáčela třinecká kapela Charlie Straight klip k písničce School Beauty Queen. Režíroval ho český choreograf Yemi AD, skladba vznikla pro seriál České televize 4teens.

Charlie Straight představují fanouškům pátý singl. Skladba School Beauty Queen ale není součástí úspěšné dva roky staré desky She´s a Good Swimmer, kapela ji nahrála jako ústřední melodii nového seriálu České televize 4teens.

Charlie Straight – School Beauty Queen

Klip ke skladbě se natáčel v New Yorku, na nádraží Grand Central, v metru nebo na Times Square či Wall Street. Frontmana kapely Alberta Černého v příběhu uchvátí krásná baletka, kterou se rozhodne pronásledovat skrz proudící davy Newyorčanů.

Charlie Straight na střeše v Brooklynu„Nejdůležitější pro mě bylo ukázat přirozený děj tak autentického města, na jehož pozadí vyniknou členové kapely, i cit, který vyjadřuje text hudby,“ říká režisér klipu Yemi AD. S tanečníkem a choreografem Yemim se kapela seznámila na předávání cen Anděl a v New Yorku využila jeho zázemí.

Štáb natáčel přímo mezi lidmi a reakce kolemjdoucích Newyorčanů jsou skutečné. „Když jsme natáčeli na nádraží Grand Central, nesměli jsme hrát nahlas. I přes tlumený zvuk se po chvilce kolem nás začaly shromažďovat davy lidí a házet nám peníze. Během chvilky jsme si takřka pantomimou vydělali 25 dolarů,“ popisuje Albert Černý.

"Chvílemi jsem si připadal jako na bitevním poli, protože masivní proudy spěchajících Newyorčanů a nepředvídatelné počasí šly často proti naší snaze," vzpomíná Yemi AD. Zároveň ale dodává, že New York kapelu přijal dobře. "Když jsme natáčeli v Harlemu, jedné mladé černošce se to tak líbilo, že nám koupila snídani," usmívá Albert Černý.

Klip si kapela financovala sama, skladbu mixoval Jan P. Muchow a o master se postaral Ondřej Ježek.

 

 

Témata:,