Jak uspět v pěvecké soutěži? Chce to silný životní příběh

matoush

Svět obletěla zpráva o mladém Korejci, který po neuvěřitelných životních útrapách skončil druhý v pěvecké talentové soutěži. Opět se potvrzuje, že k úspěchu v pěveckých soutěžích je kromě určitého talentu potřeba hlavně emoce - mít za sebou silný příběh anebo být "jiný". Připomeňme si další podobné hvězdy, které vzešly z hlasů televizních diváků.

V Jižní Korei skončilo hledání pěveckých talentů. Tato zpráva by nebyla nijak zajímavá, kdyby se na druhém místě neumístil Čche Song-Pong. Tento mladík vyrůstal v sirotčinci, kde ho týrali. Utekl, přespával v kontejneru, živil se po nočních klubech a několikrát se pokusil o sebevraždu. Jak sám řekl, až poté, co uspěl v soutěži, získal jeho život smysl.

http://www.youtube.com/watch?v=A5UpHdH3Uxo

Napadají vás při pohledu na tohoto mladíka jména Susan Boyle a Paul Potts? Jistě, spojuje je mnohé. Na první pohled outsideři – prodavač mobilních telefonů a kostelnice, kteří však svým zpěvem a životními příběhy srazili porotu na kolena a získali si pozornost fanoušků i médií.

Susan BoyleČím to je, že talentové soutěže nabízí tolik silných příběhů? Právě v tom spočívá jejich úspěch. Zatímco u pohledné studentky zpěvu na konzervatoři se hlas čeká, u kostelnice ne. A koho raději podpoříte? Ty, kteří na první pohled vypadali, že neumí do pěti napočítat. Anebo že si spletli místnost.

Pokud se nijak nevymykáte obecné definici krásy, nejste frustrovaná kostelnice ani vás jako malého netloukli, nezoufejte. V talentových soutěžích máte i tak šanci uspět.

Stačí, pokud budete excentrický gay tak jako Adam Lambert. Skončil druhý v osmé sezóně americké SuperStar, čehož využil ke slušné kariéře; za sebou má dvě desky a nominaci na Grammy za nejlepší mužskou popovou nahrávku. Proč je úspěšný právě on? Kromě toho, že fakt umí zpívat, dokonale naplňuje všechny stereotypy gay-muzikanta. Vypadá jako holka, nosí make-up, latex a piští.

http://www.youtube.com/watch?v=IsPFDzAGb4A

Že nejste ani homosexuál? V tom případě existují ještě dvě další varianty. Nafotit lechtivé obrázky nebo být prostitutka. Ano, stoprocentně se dostanete do televize, ale radíme vám: Nedělejte to.

Nejznámější, kdo to zkusil, byla Chloe Victoria. Tato devatenáctiletá matka dvouleté dcery tvrdila, že pokud by vyhrála v britském X-Factoru, splnil by se jí celoživotní sen. Pro úplnost nutno dodat, že když byla v soutěži, měla za sebou více než 140 zatčení za násilná přepadení a prostituci.

Říkáte, že jste heterosexuální, věrný, neafektovaný a vlastně docela obyčejný člověk? Tak zkuste alespoň trochu arogance. Hádejte se s porotou a ještě napište rozezlenou knihu o tom, co všechno vám ukradli. Chcete příklad někoho, komu tahle taktika vydělala pěkné peníze? Prosím, tady je.

 

Témata: