Kachny ohlásily: Zemřel Eddie Murphy a Aaron Carter

Lubos-Prochazka

V posledních dnech roku 2010 kolují po internetu fámy o smrti několika známých osobností. Ohlásily např. skon herců Owena Wilsona, Adama Sandlera, Morgana Freemana, Eddieho Murphyho a nebo zpěváka Aarona Cartera. Všichni už ale tyto informace popřeli.

Owen Wilson. foto: archivHollywoodský herec Owen Wilson zemřel ve Švýcarsku, kde při snowboardingu narazil do stromu, tvrdil internetový článek uvedený se zdrojem Global Associated News (GAN). Text se rychle uchytil a začal kolovat po sociálních sítích včetně Twitteru. Stejný zdroj napsal, že i herec Charlie Sheen zemřel ve Švýcarsku po nehodě na snowboardu. "Sheen ztratil kontrolu nad svým snowboardem a ve vysoké rychlosti narazil do stromu," tvrdila falešná zpráva GAN. "Byl letecky přepraven do místní nemocnice, ale zřejmě zemřel ihned po nárazu." Informaci okamžitě popřela Sheenova bývalá manželka Denise Richards, která poslala po Twitteru vzkaz, že "zvěsti o jeho smrti nejsou pravda. Žije a jede za svými dcerami." Také zpěvák Aaron Carter se stal obětí vánoční "kachny" a na Twitteru vypukla doslova hysterie, když se objevila zpráva, že zemřel na předávkování drogami. "Jsem tu, živý a v pořádku," napsal Aaron na Twitter.
Falešné zprávy už GAN posílá po internetu nějakou dobu. Ale četnost, s jakou se vyrojily v posledních dnech, by mohla konečně začít pracovat proti tomuto druhu dezinformací, napsal New York Daily News. Čím dál víc lidí si uvědomuje, že podobné zvěsti nejsou ničím jiným než zvráceným žertem. A tak by se mohlo stát, že první, kdo v dohledné době zemře, bude Global Associated News, dodal americký list.

Témata: