Lady Gaga v Praze spustila popové hromy blesky

Hana-Slivova

Žluté vlasy, umělohmotný kostým jeptišky s přelepenými bradavkami, výpravná scéna, poselství teenagerům a hitovky, které zná z YouTube víc než miliarda lidí. V napěchované O2 areně se v Česku konečně ukázal pátý nejvlivnější člověk světa, zpěvačka Lady Gaga.

Lístky na zpěvačku Lady Gaga (24), v současné době zřejmě nepopulárnější interpretku na světě, fanoušci vykoupili dávno před začátkem koncertu. Gagu tak v O2 areně přivítalo na "plese příšer", jak zpěvačka svoje turné nazvala, 17 tisíc natěšených fanoušků, oblečených zhusta po vzoru extravagantní zpěvačky. Jásala ovšem hlavně plocha na stání, ochozy se, podobně jako na koncertě amerických kolegů Black Eyed Peas, nechaly strhnout jen ve chvílích největších poppecek typu Bad Romance nebo Alejandro. Koncert zkrátka nepulsoval, jak by se dalo čekat.

Lady Gaga a Bad Romance

http://www.youtube.com/watch?v=qrO4YZeyl0I

Umělá krev, zvracení a narážky. I to je Lady Gaga
Gaga svou monster show doplněnou o projekce, efekty a choreografie, odstartovala skladbou Dance in the Dark z desky The Fame Monster. Na jevišti, které střídavě připomínalo ulice New Yorku, metro nebo nebezpečný park, zpěvačka mezi řadou tanečníků a sboristů hrála od začátku až do konce zcela a jedině hlavní roli. Ať už na sobě měla jeden z řady blázniových kostýmů (včetně tryskající podprsenky nebo jeptiškovských šatů z plastu), anebo spodní prádlo, ve kterém zahrála na klavír baladu Speechless. V klidném intermezzu nakonec zrychlila a před řáděním za klavírem, na který hrála chvílema dle jejích koncertních zvyklostí i nohama, jí nevyvedla z míry ani drobná porucha mikrofonu, po které začala hrát skladbu z chystané desky Born This Way. "Alespoň je vidět, že hraju naživo," podotkla.

Dance In the Dark – takhle se začínalo v říjnu v Helsinkách

http://www.youtube.com/watch?v=qsNWcLXn954&feature=fvst

Lady Gaga a Speechless

Řada došla samozřejmě ale i na hitovky Poker Face, Lovegame nebo Telephone, doplněné o bohatou choreografii, které volně spojoval příběh přátel, jež jedou do New Yorku na ples příšer a ztratí se. A vůbec nevadilo, že tohle představení ve stylu kabaretu řadě lidí v areně nakonec přišlo příliš umělé a že v jejím hlase postrádali šmrnc a opravdovost. Gaga si jela svou a ve skladbě Paparazzi dokonce bojovala s příšerou, jež se jí zmocnila chapadly.
Zpěvaččiných choutek ovšem nebyl ušetřen ani fanouškovský medvídek, jehož bez milosti na pódiu podupala. Mezi další provokace patřily už tradičně erotické, sadomasochistické nebo homosexuální narážky, umělá krev nebo projekce se zvracením.

Lady Gaga a výpravný klip k Paparazzi

http://www.youtube.com/watch?v=d2smz_1L2_0

Lady G. i v Praze dokázala, že s kombinací zpěvu, divadla a tance nemá absolutně žádné problémy. Dobře intonovala po celou dobu koncertu a fanoušky se jí nakonec podařilo dostat na svou stranu, úplně jasné to ale nebylo. Spád koncertu kromě jisté strojovitosti výjevů na pódiu i časté vzkazy "malým monsters", tedy fanouškům v O2 areně. Když Gaga po xté opakovala, jak má své věrné ráda a co všechno je třeba udělat pro naplnění snů, nešlo se ubránit dojmu, že do Prahy přijela i proto, aby podpořila davy nesebevědomých školáků. Možná i proto jste mohli při odchodu z haly zaslechnout poznámky, že show, kterou nabízí Madonna nebo Pink, je zkrátka lepší…  

Lady Gaga
Support: Semi Precious Weapons
Praha, O2 arena, 17. listopadu 2010

Témata:,