Radost a nic jiného v podání Irglové a Hansarda míří do Prahy

Hana-Slivova

Dneska vystoupí Markéta Irglová a Glen Hansard pod hlavičkou The Swell Season v New Yorku na charitativním koncertě pro oběti zemětřesení na Haiti, o čtrnáct dní později, 1. února, se tahle dvojice představí na velkém koncertě v pražské Lucerně. S sebou přiveze povedené nové album Strict Joy, které vzniklo loni na podzim. 

Velký sál Lucerny bude první zastávkou dvaadvacetidílného evropského turné Glena Hansarda a Markéty Irglové, které tihle dva muzikanti jedou v rámci podpory nové desky Strict Joy. Hansard a Irglová ji vydali pod hlavičkou kapely The Swell Season a odráží se v ní mimo jiné i pocity z jejich partnerského rozchodu. „Důvodem, proč turné začíná právě u nás, je nejen to, že Markéta je zde doma, ale i podpora posluchačů a fanoušků v době, kdy byl celosvětový úspěch v nedohlednu,“ říká Marek Irgl, otec Markéty, který Glena Hansarda a jeho The Haló? Tady MarkétaFrames přivedl na česká pódia. 

Zazní novinky i hity
Zpěvačka a klavíristka Markéta Irglová fanouškům vzkazuje, že na pražském i brněnském koncertě, který je na programu 2. února, zazní nejen skladby z nové desky, ale i prověřené písničky z filmu Once.

„Od vydání nového alba jsme zatím absolvovali pouze jedno turné, a to ve Státech. Tam jsme se snažili za večer do koncertu zahrnout jak písně nové, tak písně ze soundtracku filmu Once, z alba The Swell Season i starší písně již vydané Glenovou kapelou The Frames.

Podobně to bude vypadat i v Evropě. Setlist se koncert od koncertu mění, ale v průběhu turné, kdy zjišťujeme, v jakém pořadí písně nejlépe vyzní, je změn čím dál méně,“ vysvětluje.
Předskokanem na českých koncertech bude americký písničkář Josh Ritter, kterého kdysi objevil Glen Hansard.

Přečtěte si na Kouli: Glen Hansard a Markéta Irglová obalili rozchod deskou

Spolupráce Glena a Markéty začala v roce 2003, v roce 2006 dvojice nahrála desku The Swell Season pojmenovanou podle knihy Glenova oblíbeného spisovatele Josefa Škvoreckého. Ve stejném roce se oba hudebníci podíleli na nízkorozpočtovém filmu Once režiséra Johna Carneyho, který se stal hitem po celém světě. Hansard s Irglovou  napsali nejen soundtrack, ale ve snímku hráli i hlavní role. V únoru 2008 získali za píseň Falling Slowly Oscara. Jejich postavy se také později objevily v jedné epizodě seriálu Simpsonovi.

Lístky na koncert jsou k sehnání v síti Ticketpro.

The Swell Season: Glen Hansard + Markéta Irglová
Kdy:
1. února a 2. února 2010
Kde: Praha, Lucerna a Brno, Semilasso
Čas: 19:00
Vstup: 440 – 935 Kč, v Brně byl předprodej ukončen

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit