Sexy David Guetta, ten, co hraje pro miliony lidí

Hana-Slivova

David Guetta je další z velkých jmen, které od 1. října uslyšíte pravidelně na Radiu DJ. Guettovy exkluzivní sety s názvem F*** Me, I´m Famous! budou z éteru znít každou sobotu od devíti do desíti večer.

Jsem dost sexy? ptá se David GuettaV současné době byste na popových rádií asi nenašli dýdžeje, jehož songy rotují s takovou pravidelností. David Guetta se do mozků běžných posluchačů vryl hitovkou When Love Takes Over, v níž hostuje skvělá Kelly Rowland. Poslední singl Sexy Bich s americkou hvědou r’n’b Akonem je nejprodávanější v Evropě, stejně tak jako celá deska.

Guetta je přesně ten typ, který dokáže pobláznit padesát tisíc teenagerů, stejně jako několik stovek clubberů, kteří tancují na jeho set někde pod zemí. Objevuje se v televizi, hraje temné sety v prestižním klubu Space Miami a zároveň produkuje hudbu jiným muzikantům. Magazínem DJmag byl zvolen nejlepším housovým Dj, vyhrál World Music Award. Dva odlišné světy, v obou ale David umí chodit. "Nesnažím se být pravověrný. Chci být neuvěřitelný," směje se. "Není těžké být součástí undergroundu, stačí totiž, abys dodržoval daná pravidla. Ale stejně tak je lehké hrát pop. A já se snažím být někde mezi," vysvětluje.

Poslechněte si Davida Guettu a Akona

http://www.youtube.com/watch?v=hJnKQCXfpCU

Jsem rád sexy
Za svou kariéru prodal Guetta přes dva miliony alb, půl milionu lidí si koupilo jeho desku s názvem Pop Life. Hraje zároveň ale i na akcích typu Love Parade nebo Techno Parade: David je prostě populární jak v klubech, tak venku. "Na brazilském karnevale jsem hrál pro dva miliony lidí, několikrát jsem navíc mixoval pro víc než 200 tisíc," říká pyšně, ale nikoliv nafoukaně. "To je samozřejmě skvělý, úplně cítíte, jak to do vás leje energii. Nejdřív jsem proto chtěl hrát jen pro davy, teď to ale vyrovnávám sety v malých klubech s lepším zvukem. Hrát pro davy je sice skvělý, ale někdy kvůli tomu musíš nějaké tracky opakovat," dodává.

Poslechněte si Guettu ve speciálním DJ setu na Musilinu

Set F*** Me, I´m Famous je odkazem na nekonečné a tak trošku snobské večírky na Ibize v 80. letech. "Původní myšlenka byla, aby na party přišlo co nejvíc lidí, kteří by se normálně nikdy nesetkali. Moje žena, která se mnou spolupracuje, pozve zlatou mládež, já zase spíš blázny," vysvětluje. "Možná je to tím, že jsem Francouz, ale potřebuju trochu pozlátka. Líbí se mi, když lidi přijdou dobře oblečení, jsem rád sexy."
Jak to bude fungovat z rádia, to posuďte v sobotu 3. října na Radiu DJ. A dál pak celý rok.

Poslechněte si Davida Guettu s Kelly Rowland

http://www.youtube.com/watch?v=LhldkEc8yyY

Témata:, ,