Simple Plan vydávají desku. Naučte se je hrát!

matoush

Kanadští pop punkeři Simple Plan vydávají 21. června novinku Get Your Heart On. Na zahřátí se v dnešním Šrumci ohlédneme po jejich největších hitech. A ti šikovnější se Simple Plan naučí hrát k letním punkáčským ohníčkům.

Začněme jedním z jejich největších hitů, písní Welcome To My Life. Song, který proslavil videoklip, v němž Simple Plan koncertují na mostě, je v podstatě velmi jednoduchý.

Stačí vám, jak už to tak u punkových odrhovaček bývá, pár akordů: C, Amoll, F, G a Dmoll. Hrát hitovku o pocitu opuštěnosti, rozervanosti a osamělosti vás naučí talentovaný třináctiletý Samuel Di Lio, sympatický skoroučitel a muzikant, jehož kytara je skoro větší než on sám.

Sammy připravil i lekci k písničce Crazy. Jak chlapec říká, jedná se opět o velmi jednoduchou píseň postavenou na akordech D, Hmoll, G, A, maximálně narazíte na nějaké to E a C#moll. Instruktáž sice začíná až v čase 1:50, zase se ale dozvíte, kde všude najdete Sammyho hudbu.

http://www.youtube.com/watch?v=iPyoVEtqOic

O trochu náročněji to vypadá se skladbou I’m Just a Kid. Skladba z prvního studiového alba Simple Plan No Pads, No Helmets…Just Balls je chytlavá, zábavná a hraní vypadá efektně. Proč to nezkusit?

http://www.youtube.com/watch?v=a9YIPztrQ_c&feature=related

Nezapomněli jsme ani na ty, kteří mají raději klavír. Pravda, k punku se tenhle nástroj moc nehodí, ale Untitled zní na klavír celkem dobře. Tak trénujte, těšte se na novou desku a dejte nám vědět, jak se vám hrálo!

Témata:,