Soud s Billem Cosbym pokračuje, obvinění ze znásilnění se asi jen tak nezbaví

Redakce

Prokuratura amerického státu Pensylvánie obvinila herce Billa Cosbyho ze znásilnění. Delikt, během nějž komik údajně omámil svou oběť drogami a alkoholem a následně ji sexuálně zneužil, se odehrál ve Filadelfii v lednu 2004. Cosby si u soudu vyslechl obvinění a byl propuštěn na kauci ve výši jednoho milionu dolarů (25 milionů korun). Jeho advokátka následně prohlásila, že doufá ve zproštění viny svého klienta.

„Pan Cosby svou oběť přinutil, aby snědla prášky a pila víno. Následně nebyla schopna pohybu a pan Cosby ji sexuálně zneužil,“ uvedl státní zástupce z Norristownu v Pensylvánii Kevin Steele. K obvinění státní zastupitelství přistoupilo prý proto, že se v případu objevily nové informace a nyní pro to existují dostatečné důkazy.

Údajná oběť je ochotná s úřady spolupracovat. Promlčecí lhůta v případu by podle agentury Reuters vypršela už v lednu. Komikovi, pro něhož je to první soudní obvinění ze sexuálního deliktu, hrozí v případě prokázání viny trest od pěti do deseti let vězení.

„Budeme se rázně bránit proti tomuto neodůvodněnému obvinění a očekáváme, že pan Cosby bude soudem zproštěn viny,“ řekla jeho obhájkyně Monique Pressley. Podle amerických médií půjde o zřejmě největší proces s některým z hollywoodských herců za poslední dobu.

Steele dodal, že jeho úřad se zabývá i případy dalších údajně zneužitých žen, v žádném z nich však dosud pro obvinění nenašel dostatek podkladů. Kvůli údajným sexuálním deliktům Cosbyho v minulých letech veřejně obvinilo na 50 žen, soud jim však dosud ani v jednom případě za pravdu nedal. Řada údajných sexuálních deliktů se odehrála před značnou dobou a časová lhůta pro jejich možné vyšetření už dávno uplynula.

Advokátka několika z těchto žen prohlásila, že obvinění Cosbyho je pro ně „nejlepším vánočním dárkem“ a že budou u soudu v případě potřeby ochotně svědčit. Osmasedmdesátiletý herec obvinění údajně zneužitých žen dlouhodobě odmítá. Jeho právníci tvrdí, že všechna jsou pomluvou a jejich cílem je slavného herce pošpinit.

Zpěvák Lostprophets dostal za zneužívání dětí 35 let vězení

Předpoveď Koule.cz na rok 2016 ve světě showbyznysu: Co se bude dít?