Sto zvířat zařve podvacáté

Lubos-Prochazka

Přesně za týden se v areálu Výstaviště v pražských Holešovicích uskuteční velká oslava 20. narozenin ska legendy Sto zvířat.

Kapela Sto zvířat slaví dvacítku se svými fanoušky po celém státě, v Praze to ale bude největší párty. V rámci narozeninového turné skupina sestavila playlist složený z toho nejlepšího. A tak se v Incheba areně můžete těšit například na hitovky Napospas, Podpaží, Vrány, Kanál, Nejkratší cesta, Novgorod, Nic, Škola nebo Dáma s čápem. Zvířata slibují i zajímavé hosty. Pokud to ale náhodou do Prahy nestihnete, můžete zajít na tyto další koncerty: 22. 10. v Jindřichově Hradci, 23. 10. v Lukách nad Jihlavou, 27. 10. v Novém Bydžově a 28. 10. v Kralupech nad Vltavou.

Něco málo z historie
Sto zvířat se dali dohromady v roce 1990 jako projekt Jana Kaliny (bicí, zpěv, autor hudby) a Tomáše Belka (tenorsaxofon, texty), kteří právě přišli z vojny a oslovili zpěvačku Janu Jelínkovou. Spolu s dalšími spoluhráči se vzápětí stali průkopníky stylů ska a rocksteady u nás.
Ve Zvířatech se do dnešní doby vystřídala řada špičkových muzikantů, například Petr Ostrouchov, Arnošt Hanf, Vlasta Bičík, Luboš Krtička nebo Ladislav Přitasil. V současné době trojici Kalina, Belka a Jelínková doplňují Jan Šobr (kytara), Petr Hostinský (klávesy, zpěv), Martin Líska (trombon), Pavel Herzog (trubka), Jiří Hanzlík (barytonsaxofon), Wilco Wersteeg (basa) a Miki Nop (bicí). Kapela vydala osm alb. To poslední, Postelový scény, vyšlo loni.

Podívejte se na vystoupení skupiny Sto zvířat z letošního léta

Sto zvířat (20 let)
Kdy:
20. října 2010
Kde: Incheba arena, Praha 7 – Výstaviště
Čas: 19.00
Vstupenky: za 285 Kč v síti Ticketpro

 

Témata: