Světová elita battlovala v Paříži, s ní i dva Češi


Tanečníci z Japonska, Francie a Německa slavili vítězství ve finále nejznámějšího battlu dvojic na světě Juste Debout. Velkolepé klání se uskutečnilo v pařížské sportovní hale Bercy. Z České republiky se mezi elitu kategorie hip hop new style probojovali Miro a Pitkin. Na vavříny ale zatím nedosáhli.

Vítězové jednotlivých kvalifikačních kol, celkem 64 dvojicm se utkali ve čtyřech tanečních stylech. Nikoho nepřekvapilo, že parket ovládli precizní tanečníci z Japonska a Francie. Japonci bodovali zejména ve funky stylech: popping vyhráli Kite a Fishboy, v lockingu zvítězili Shuffle Taka a Sorri. Domácí francouzští tanečníci Dy a Steeve uhájili titul v hip hop new stylu. Nejsilnější dvojicí house dance byli Og a Adnan z Německa. České duo Miro a Pitkin podlehlo hned v prvním battlu Mamsonovi a Joysonovi z Francie.

Diváci jásali při sebemenší vychytávce
K vyvýšenému parketu v pařížské hale Bercy vedl z jedné strany červený a z druhé modrý koberec, po kterém soupeři přicházeli. Originální scéna působila jako ring. Souboje tanečních dvojic sledovalo 1. března přes deset tisíc diváků. „Atmosféra byla skvělá, lidi řvali už při sebemenší tanečníkově vychytávce. S kvalifikačním kolem se to nedá srovnávat,“ řekl český tanečník Pitkin a přiznal, že s Mirem mohli postoupit dál, ale nervozita udělala své. „Češi nejsou zvyklí vystupovat na soutěžích formátu Juste Debout. Raději si v poklidu tančí doma, než aby se předváděli v zahraničí.“

Podívejte se, jak se tancovalo v hale Bercy

Pro českou dvojici byla obrovským zážitkem už jen samotná účast ve světovém finále. Její místo mezi elitou je důležité také pro celý náš pouliční tanec. Dokázala totiž, že Česko nespí a že vychovává tanečníky, kteří jsou schopni obstát i ve světové konkurenci.