Vyražte na Rock for People na kole


Organizátoři jednoho z největších tuzemských festivalů - Rock for People - připravili pro své fandy před začátkem akce sympatickou atrakci: dvoudenní cyklojízdu se zastavením u kapely Divokej Bill. Na své si ale přijdou také turisti. I ti se totiž mohou s organizátory vydat na dvoudenní putování směr Hradec Králové.

Cestou na festival...Baví vás muzika a kolo? Pak spojte příjemné s užitečným a vyražte na festival Rock for People, který se koná na letišti v Hradci Králové, na bicyklu. Startovat se bude 2. července dopoledne z konečné metra B Černý most a trasa povede tak, aby účastníkům nabídla atrakce spojené s festivalem.

Kolo na festivalu pohlídá speciální hangár
První den se tak cyklisté setkají s kapelou Divokej Bill, kterou s festivalem váže poutu od jeho začátků. "Peloton přivítáme v naší hospodě U Špinavců, opečeme si s ním buřta, možná vytáhenemi kytary a něco si zahrajeme," láká frontman kapely Vašek Bláha. Trasa pak bude pokračovat do areálu Na Kutilce v Českém Brodě, kde festival zažil prvních 13 let své existence. Tady se peloton setká se starostou města. Nocovat se bude na Kmochově ostrově v Kolíně, kde bude nachystáno občerstvení a hudební a společenský program. Organizátoři ujišťují, že zhruba 70 kilometrovou trasu, již předem vytyčí zkušení cyklisté, kteří potom budou hrozen kol doprovázet, zvládne každý.  "Od nikoho nečekáme žádné sportovní megavýkony. Měl by to být spíš takový happening před začátkem Večírku pro nedočkavé," říká dramaturg Rock for People Petr Fořt.
Účastníci cyklojízdy dostanou 10 % slevu na vstup, zavazadla jim odveze doprovodné vozidlo a v areálu festivalu si kolo budou moci "ustájit" ve stojanech ve speciálním hangáru.
Na své si přijdou i milovníci chůze. Dvoudenní pěší pochod na festival povede z původního areálu v Českém Brodě, s cyklisty se pak chodci potkají na Kmochově ostrově, kde proběhne společná párty. Oproti cyklistům budou mít pěšáci jednu výhodu, vybrané úseky se totiž povezou vlakem.
Veškeré detaily k cyklojízdě i pěšímu pochodu najdete průběžně na webu Rock for People. (sli)

Témata: