3 tipy na aplikace, které vás jednou provždy vyléčí z prokrastinace

karolinabranikova

Kdo by si občas rád nezaprokrastinoval. Prokrastinace - v tuzemských podmínkách známá spíš jako nemoc Honzy za pecí - občas postihne každého a většinou v nejméně vhodném období. Máme pro vás tipy na aplikace, které vás metodou cukru a biče povedou k lepším výkonům a potrestají sebemenší zahálku.

Procraster

Aplikace Procraster jde po flákačích formu pozvolného nátlaku a pídění se po příčinách. V první fázi jí sdělíte svůj denní harmonogram nebo jen vybrané úkoly, které potřebujete během dne, týdne nebo měsíce bezpodmínečně vyřešit. Úkoly si hezky oštítkujete, naplánujete a čekáte na první buzeraci. Když přijde čas plnění úkolu a vy se mu i přes upomínky bráníte, začne se appka ptát proč. Poté, co se svěříte s obavami z neúspěchu, přiznáte chybu nebo fakt, že nevíte kde začít, se Procraster vytasí s chytrými radami a plánem jak úkol splnit. 
A když náhodou stihnete úkol dokončit ještě před deadlinem, Procraster vám vybere novou aktivitu, abyste se náhodou neflákali. Občas se tak z appky stává nesnesitelný, obsedantní a nesmlouvavý pedant, který vás odmění leda tak pětiminutovou pauzou na kafe. Tak ho prostě na chvíli vypněte a hoďte si nohy na stůl. Aplikaci, která objveila politiku cukru a biče, si můžete stáhnout v App Store za 1.99$.

App Detox

Je jen málo lepších a dostupnějších prokrastinačních nástrojů než smartphone. Začalo to hodinami střílení nazlobených ptáků po zabarikádovaných prasatech a teď už stahujeme vše co vidíme nebo aspoň to, co nám každý čtrvrtek doporučí appkový článek ( že jo?). Dejte si chvilku pauzu. Zvadlá kukuřice na vaší virtuální farmě nezpůsobí hladomor, svět neupadne do depresí bez vašich pěti #zaručeněvtipných tweetů denně a na Facebooku to taky nějak zvládnout.
Fakt, že se vás bude aplikace snažit odnaučit mrhat čas s jinými appkami je stejně podivné, jako kdyby vás tabáková plantáž chtěla odnaučit kouřit. Aplikace App Detox vám pomůže nastavit si vlastní mantinely, pravidla a podmínky, za kterých budete nebo nebudete moct vybrané aplikace užívat. Sociální sítě, hry, Youtube a další appky tak můžete nastavit na omezený denní provoz nebo je zcela zablokovat na vámi zvolenou dobu. App Detox není jednoduché obejít nebo uplatit a navíc si můžete prohlédnout statistiku svých selhání a úletů. Ke stažení pro zařízení Android zdarma.

Beat Procrastination

Když nezaberou upomínky, výhrůžky a aplikační embarga, musí nastoupit vyšší magie. Přesněji řečeno meditace. Aplikace Beat Procrastination hledá vaše podvědomé bloky a zakopaného psa nechtění a hlasem hypnoterapeuta Andrewa Johnsona se je snaží v desítkách namluvených sekvencí odstranit. Relaxace duše i těla by vás měla dohnat k pocitu štěstí a dodat vám energii k plnění každodenních i dlouhodobých úkolů. Poradí vám, jak se přestat vyhýbat nutnostem a utíkat před nastaveným plánem. Klidný hlas vás nenásilně přiměje umýt okna, naučit se na zkoušku nebo dotáhnout pracovní projekt do zdárného konce. A když už nic jiného, klidný hlas terapeuta se moc dobře poslouchá před spaním. Beat Procrastination vás odnaučí lelkovat za necelých 60 korun v obchodech App Store a Google Play.