Katajanokka – pojďte bydlet do vězení!

Redakce

Přijdou vám klasické hotely fádní a nudné? Tak to rozhodně není případ hotelu Katajanokka, který se nachází pár kroků od centra Helsinek. Proč? Je postaven na místě bývalé věznice.

Historie nejstarší části budovy sahá do roku 1837, zbytek pak především do roku 1888. Místo původně sloužilo jako vězení, které roku 2002 ukončilo svou činnost.

O pět let později, tedy v roce 2007, zde byl po rekonstrukci otevřen moderní hotel, který historii tohoto místa připomíná. Staré cihlové zdi, mnoho kontrastu, 106 luxusních pokojů přizpůsobených vašim potřebám (každý pokoj je zařízen v teplých barvách a nabízí psací stůl, minibar a rychlovarnou konvici), zamřížovaná okna a stylová výzdoba uspokojí snad i ty nejnáročnější.

Restaurace Kriminálník pak nabízí celou řadu jídel v jedinečném prostředí. Terasa kousek od parku je oblíbeným místem pro odpolední kávu a večerní koktejly v létě.

Hosté v hotelu Katajanokka mají volný vstup do sauny o víkendech a moderní tělocvična je otevřena 24 hodin denně. Co víc si přát?

Motem hotelu je Escape the ordinary, tedy únik od obyčejnosti. A to tedy sedí!

5 důvodů, proč navštívit thajský ostrov Koh Phi Phi Don

Nejlepší místa, kam vycestovat v lednu