Zubožený pes byl 7 let uvězněn ve stodole. Jeho proměna vás dojme k slzám

Redakce

Nikdo nemá rád příběhy nebohých psů, které jejich majitelé drželi dny nebo dokonce týdny o hladu a zavřené v malém prostoru. Natož pak o chlupáčovi, který byl uvězněn ve stodole dlouhých sedm let...

Lazar není obyčejný pes – je to pes bojovník, když si vezmete, čím si musel v životě projít. Jeho majitel, farmář, byl těžce a dlouhodobě nemocný. Dokázal svému psovi dávat jídlo, ale už ne vše ostatní potřebné. A tak pejsek skončil uvězněný ve stodole, kde ho majitel nechal a škvírou mu tam šoupal potravu.

Teď se něčeho podržte – chlupáč byl ve stavení takto zavřený dlouhých sedm let. Vchod dovnitř byl totiž zapadaný špínou a hnojem, a tak nemohl utéct, i kdyby chtěl (a jakože asi chtěl).

Nakonec se o případu doslechli záchranáři z nejbližšího útulku a hafana zachránili. Když ho poprvé viděli, byli v šoku. Lazar měl na sobě sedm let nečesaný a nestříhaný kožich, takže vypadal jako obrovská hromada chlupů. Když ho porostu zbavili, ostříhaný materiál vážil neuvěřitelných 15 kilo. Vypadal pak jako úplně jiný pes, protože ale strávil roky v izolaci, lidí se neuvěřitelně bát.

Čeká ho ještě dlouhá cesta ke šťastnému životu, dokázal ale, že je hoden svého jména – tenhle chlupáč doopravdy vstal z mrtvých. Na jeho proměnu se podívejte do galerie.

Hodně smutná galerie: Štěňata dánské dogy žila v otřesných podmínkách

Galerie: Psi, kteří se vyváleli v bahně