100 °C jsou tu s chválou bláznovství. Inspirovali se na horách

Redakce

Mariánskolázeňská trash-popová kapela 100°C dnes vydává – po šesti letech – čtvrtou studiovou deskou Freaky Boys. Obsahuje celkem devět skladeb, dvě, Nobody Feels Good a Eye For An Eye, už kapela představila dříve prostřednictvím videoklipů, které režíroval baskytarista 100°C Ondřej Urbanec.

„Prapočátek desky vznikl na našem legendárním soustředění v létě 2012, tehdy s námi ještě hrál náš kamarád, trumpeťák Martin Špalek. Opojeni Orlickými horami, obklopeni lesy a nekonečnou přírodou jsme tehdy složili hned dva základní motivy, ze kterých později vyrostly dvě zásadní skladby, Freaky Boys a Eagle Eye. Freaky Boys je pro mě osobně milé protnutí minulosti se současností,“ říká o vzniku alba bubeník 100°C Filip Johánek.

Poslechněte si 100 °C v Youradiu

Na albu v několika skladbách hostuje zpěvačka Sabina Feldmanová z dívčího vokálního kvarteta G*apeels, duo Kieslowski (Rich Peace) a DJ Petr Míkovec (Dead Hero).

O design bookletu se postaral baskytarista Ondřej Urbanec: „Jde o surrealistické vyobrazení jedinců nacházejících se kdesi v prostoru mezi nebem a zemí, ve stavu, který je nirvanou i vnitřním soubojem současně. Vlastně jde o vyjádření určitého pocitu, který má čas od času každý znás. Vnitřního stavu lehké bláznivosti,“ vysvětluje.

Křest alba proběhne 26. března 2014 od 19:30 v pražském klubu Akropolis. Jako host zahrají I Like You Hysteric, vstupenky jsou k dostání v předprodeji za 140 Kč a na místě za 170 Kč.

Koncert v pražské Akropoli je součástí jarní Freaky Boys Tour, v rámci které 100°C zavítají do Tábora (21. 3. – klub Bardo), Sušice (22. 3. – klub Kloub), Plzně (28. 3. – Divadlo pod lampou), Opavy (11. 4. – klub Art), Karlových Varů (12. 4. – klub Masařka), Kladna (25. 4. – klub Poldofka) a Ostravy (26.4. – Komix Night). Fanoušci 100°C se rovněž mohou těšit na vystoupení kapely na letních festivalech. (sli)