4 důvody, proč se spokojené páry nevystavují na sociálních sítích

Eva Vogelová

Všimli jste si na sociálních sítích fotografií zamilovaných lidí? Mrzí vás, že nemáte tak idylický vztah jako oni? Nemusíte jim závidět, protože skutečnost může být úplně jiná. Spokojené páry se příliš často nechlubí svým vztahem na sociálních sítích, dělají to spíše lidé, kteří spolu spokojení nejsou. Proč?

  1. Nespokojené páry potřebují potvrzení o své lásce

Nespokojené páry často přidávají na sociální sítě společné fotky, kde vypadají zamilovaně. Sdílí společné aktivity. Dávají vědět ostatním, kam si spolu vyrazily… Navzájem si na zeď přidávají srdíčka nebo další zamilované emotikony. Jednoduše spolu pěstují vztah na sociálních sítích. Některé dvojice to nejspíš dělají z toho důvodu, aby si vytvářely falešnou iluzi o spokojeném vztahu. Ve skutečnosti to však může být jinak. Nechávají si od ostatních komentujících na sociálních sítích pod svými příspěvky potvrzovat, že tvoří nerozlučný pár, kdyby ale ti dva měli dobrý vztah, neměli by potřebu tam vkládat „zamilované“ fotky každý týden…

  1. Spokojené páry problémy ve vztahu řeší jen soukromě

Každý pár má občas nějaké potíže. Není nic neobvyklého, že se oba svěří svým kamarádům u piva, ale rozhodně nepotřebují své potíže řešit před několika stovkami lidí, které mají v přátelích na Facebooku. Chápou, že tyhle věci je potřeba řešit v soukromí. Některé páry, které to mají mezi sebou extrémně vyhrocené, si vyřizují účty na sociálních sítích naschvál. Chtějí, aby ostatní viděli, jaký je jejich protějšek zlý člověk, který všechno zkazil. A to je ubohé a trapné.

  1. Spokojené páry často tráví čas společně

Pokud dva lidé tvoří spokojený pár, chtějí spolu konverzovat, chodit na rande nebo mít sex. Cítí se spolu natolik spokojení, že ke svému životu nepotřebují zbytek světa. Chtějí si užívat jeden druhého. Oba touží po reálném prožitku, který jim lajky a komentáře na sociálních sítích rozhodně nevynahradí. Většinou je ani nenapadne, aby společné fotografie dávali na sociální sítě. Jednou za čas tam nějakou vloží, ale rozhodně to nedělají několikrát týdně.

  1. Spokojené páry nemají potřebu se srovnávat se svým okolím

Když jsou spolu dva lidé ve vztahu spokojení, nemají potřebu se zabývat ostatními lidmi. Navíc oba tuší, že zamilované fotky ostatních mohou vytvářet falešný dojem o pohádkovém vztahu. Většina lidí vyváří na sociálních sítích iluzi, že je jejich život nádherný. Sdílí jen štěstím naplněné příspěvky a se svými potížemi se už většinou nepochlubí. Někteří lidé mají neustále tendenci srovnávat svůj život s profily na sociálních sítích. Šťastné páry nechtějí porovnávat své vztahy s dalšími dvojicemi, které spokojeně mohou jen vypadat. Z toho důvodu ani nemají potřebu své zamilované fotky dávat na odiv. Výjimky platí pro veliké události, jako jsou zásnuby, svatby, narození dětí nebo cesty do zahraničí. V jiných případech nemá moc smysl dávat na sociální sítě fotky lidí, kteří na každé fotce vypadají skoro stejně (v parku, u stolu, doma, u babičky, na zahradě, na večeři, na obědě, …).