5 hororů ve stylu found footage, ze kterých si pustíte do kalhot

Redakce

Zbožňujete hororový subžánr found footage, neboli styl natáčení "jakože neprofi" (roztřesená kamera atd.)? V tom případě neváhejte a podívejte se na všechny následující snímky, pokud jste je ještě neviděli. U nich se totiž rozhodně nudit nebudete.

  1. Creep (2014)

Film Creep natočil režisér Patrick Kack-Brice a zároveň si i zahrál jednu z dvou hlavních rolí. Ve snímku se objevují jen dvě postavy. Jedná se o jeden z mála hororů, ve kterém se neobjevuje nadpřirozeno. V tomto filmu to ale vůbec nevadí, protože dokáže diváka udržet v napětí dlouhou dobu i bez duchů a příšer. V příběhu filmový tvůrce Aaron přijme nabídku v oboru za poměrně velké množství peněz. Jeho úloha spočívá v tom, že bude natáčet poslední chvíle života Josefa. Ten umírá na rakovinu. Jedná se o neobvyklou nabídku, ve které něco nehraje. Nepochybně vás v průběhu sledování snímku bude zajímat, co je ten Josef za podivného člověka.

  1. The Den (2013)

Snímek natočil Zachary Donohue a je to jeho první režisérský počin. Nejedná se o příliš známý film ve svém žánru, ale zaslouží si, abyste ho alespoň jednou viděli. Napětí v něm rozhodně nechybí. Možná vás potěší i půvabná americká herečka Melanie Papalia, která hraje hlavní roli. A to ještě není vše. Svým konceptem nás horor všechny varuje před nebezpečím užívání sociálních sítí. Příběh pojednává o mladé Elizabeth, která testuje novou sociální síť The Den v rámci školního projektu. Seznamuje se na ní s náhodnými lidmi za pomocí videí. Testování sítě se v jeden den pro krásnou dívku změní v noční můru. Neznámý uživatel jí pustí brutální vraždu ženy. Elizabeth to ohlásí na policii, ale během chvíle jí je jasné, že má co dočinění s psychopatem.   

  1. REC (2007)

Snímek natočili španělští režiséři Jaume Balagueró a Paco Plaza. Film REC by měli vidět i ti, kteří příliš neholdují zombie hororům, protože tento je opravdu unikátní. Kritici i diváci o něm jen básní. Hned po premiéře byl snímek označen jako jeden z nejstrašidelnějších hororů, které zatím existují. V příběhu můžete vidět televizní štáb, který točí noční šichtu v tamní hasičárně. Pracovníci vyrazí na výjezd hned poté, co jim zavolá žena, která je uvězněna ve svém vlastním domě. Namísto ní tam ale najdou zombie. Dramatická reportáž tím právě začíná.

  1. V/H/S (2012)

Několik režisérů se rozhodlo vytvořit antologii povídek, například D. Bruckner, G. McQuaid, T. Gillet nebo A. Wingard a další. Snímek V/H/S dokázal, že k subžánru found footage lze přistupovat různými způsoby. V tomto případě jsou krátké příběhy zasazeny do jedné základní linie. Ve snímku můžete vidět mimozemšťany, zombie, mytologická monstra nebo duchy. Základní linie děje pojednává o několika zlodějích, kteří byli pověřeni ukrást kazety. Uvidí na nich amatérské nahrávky, ve kterých jsou nadpřirozené bytosti. Nutno podotknout, že se jedná o trilogii. Povedly se ale jen první dva díly, ten třetí stojí mírně řečeno za starou bačkoru.

  1. Záhada Blair Witch (1999)

Kultovní horor natočili režiséři Daniel Myrick a Eduardo Sánchez. Záhada Blair Witch je jeden z nejlepších snímků v daném žánru, možná i ten nejlepší. Dosáhl mimořádného komerčního úspěchu. Náklady na jeho natočení stály jen 25 tisíc dolarů, ale horor vydělal neuvěřitelných 240 milionů dolarů. To se podaří málokterému filmu. Děj pojednává o třech studentech, kteří točí dokumentární snímek o čarodějnici z Blair. Při této práci se záhadně ztratili. Zhruba až po jednom roce byly nalezeny nahrávky, které chlapci natočili.

10 zajímavostí, které pravděpodobně nevíte o filmu Pulp Fiction

Trable s natáčením Sex ve městě. Která herečka dělá problémy?