5 klasických českých hraček: Podarujte dítka na Vánoce kvalitou

Redakce

Konkurovat levným produktům, především z Číny, je dnes téměř nemožné. Na zvyky se ale nesmí zanevřít! Podívejte se na pět klasických hraček, které můžete pořídit svým nejmenším na Vánoce!

  1. Plyšoví krtečci

Kdo by neznal Krtečka. Malá roztomilá postavička vytvořena rukou jednoho z nejlepších českých pohádkářů. Zdeněk Miler se svým způsobem zaryl do českých dějin. Vytvořil krásnou tradici. I zahraniční turisté dost dobře ví, že musí přivést svému dítku malého plyšáčka!

  1. Dřevěné loutky

Ačkoliv původ loutek není vysloveně český, patří marionety mezi vyhledávané české produkty! Mezi nejrozšířenější postavičky patří Doktor Faust, Kašpárek a Don Juan. U nás ale trend dřevěných loutek nastartovala pohádka Spejbl a Hurvínek.

  1. Maňásci

Maňásek často patří mezi naše první hračky. Proč je tak oblíbená? Velkou mírou rozvíjí fantasii dítěte! Na každou ručku jednoho maňáska a dítě si dokáže hrát klidně každý den. Tuto roli mohou převzít i rodiče a na dobrou noc dětem zahrát malé představení.

  1. Tahadla

Není nad to pozorovat děťátko, jak se raduje z tahací hračky! Babičky by vám daly za pravdu, že jste vybrali správně. I ony měly takové. Jako u všech ostatních hraček si ale musíte dávat pozor na výrobce! V naší zemi vám kvalitu zaručí firma Miva, která se na tahadla specializuje.

  1. Dřevěné vláčky

Jen málo chlapečků si nerado hraje s vlaky! Není nad to pořídit věc, která vydrží i to největší radostné bušení a bourání! Pokud klučina nemá rád zrovna mašinky, existuje spousta aut a traktorů. Samozřejmě musí jít o české vláčky. Jak to poznáte? Stačí číst etikety! Nejčastěji se vyrábí hračky z olšového a smrkového dřeva.

10 věcí, které jsou na Vánoce důležitější než dárek pod stromkem: Sentimentalita, chlupaté ponožky i svářo

10 nejkrásnějších vánočních citátů: Na Vánoce vedou všechny cesty domů