5 nejzajímavějších vánočních tradic z celého světa: Co dělají v Japonsku?

Redakce

Své tradice si hlídáme, co jen to jde. Popelka, kapr, lití olova, krájení jablka a pořádná štědrovečerní večeře. Přemýšleli jste někdy, jaké zvyky vládnou v jiných zemích? Přinášíme vám pět nejzajímavějších vánočních tradic.

  1. Irsko. Irský Santa si nebere s tím americkým žádné servítky. Zatímco si v USA posrkává pupkatý děda mléko, v Irsku si pochutnává ten druhý na pivečku Guiness a masovém koláči. Lidé mu připravují tuto pochoutku, aby měl dost síly na roznášení dárku.
  1. Japonsko. Ačkoliv se v Japonsku slaví Vánoce spíše jen na oko, i zde nalezneme zvláštní zvyk. Díky skvělému marketingu KFC se stalo tradicí povečeřet na Štědrý den pořádnou porci kuřecích stehýnek. Lidé si dokonce musí ve fastfoodu rezervovat místo!
  1. Norsko. V Norsku na Vánoce jedině s nabitou zbraní! Proč? Norové věří, že na Vánoce přichází nejenom dobro, ale i zlo. Čarodějnice a jejich pomocníci vylézají, aby ukradli obyvatelům košťata a zalétali si na noční obloze. Obyvatelé zamykají metly na petlice a pro jistotu večer před domem varovně vystřelí, aby čarodějnice věděly, kdo je tady pánem!
  1. Švédsko. Před čtyřiceti lety dostali obyvatelé švédského městečka Gavle zajímavý nápad. Postavili velkou slaměnou kozu. Ano, kozu! Slyšíte správně. Stala se symbolem začátku vánoční sezóny. Nastala zvláštní věc, z které se vyklubala velice zajímavá tradice. Každý rok se pokouší vandalové zničit sochu, než přijde Boží hod. Doposud se podařilo ubránit sochu jen desetkrát!
  1. Velká Británie. Kdo si v Anglii nedá na Štědrý den vánoční puding, jako by neexistoval. Krom toho, že má skvělou chuť, se s ním pojí i krásný zvyk. Pokud si puding při jeho výrobě zamícháte po směru hodinových ručiček, splní se vám přání! V dřívějších dobách dokonce přidávali do jedné porce minci. Nálezci věštila dobré finanční vyhlídky na další rok.

8 rad, co dělat, abyste přežili Vánoce: Sexujte, neuklízejte a cpěte se

5 nápadů na vánoční stolování: Tohle zkuste!