5 potravin, které vaše tělo očistí od nikotinu a ani nebudete mít chuť na další cigáro

Redakce

Nikotin, který je obsažen v cigaretách, je chemická látka, která nás nutí kouřit, protože se na ní stáváme závislí. Nikotin může blokovat nervové a svalové buňky od řádného fungování. Můžete ale tuto chemickou látku z těla vyplavit a my vám řekneme, jaké potraviny vám k tomu dopomohou.

  1. Brokolice – Brokolice obsahuje velké množství vitamínu B5 a C, vitamíny ze skupiny B jsou odpovědné za regulaci mnoha důležitých procesů v našem těle. Nedostatek vitamínů může znamenat to, že tělo nebude schopné nějak reagovat. Díky brokolici doplníte i vitamín C a udrží váš metabolismus na vrcholu fungování.
  2. Pomeranče – Pomeranče jsou mocné citrusové plody, které doplňují vitamín C, který nikotin ničí. Díky konzumaci pomerančů tak doplníte jeho hladinu a snížíte i stres a úzkost, kterou nikotin způsobuje.
  3. Špenát – Špenát obsahuje kyselinu listovou a vitamín B9, který odstraňuje nikotin z těla. Díky němu můžete mít klidnější spánek, který většina kuřáků kvůli nikotinu nemá.
  4. Zázvor – Zázvor vám pomůže zbavit se nejednoho nežádoucího příznaku, který vznikl kouřením. Pro úplný účinek by se měl jíst v syrovém stavu, protože vám taky zažene chuť na další cigaretu a sníží toxiny v krevním oběhu.
  5. Brusinky – Kyselina, která je obsažena v brusinkách, pomáhá vyčistit krev, a to mnohem rychleji než normálně. Nikotin zvyšuje hladinu cukru v krvi a to i brusinky. Když tedy budete chtít přestat kouřit, začněte jíst brusinky a uvidíte, jak to bude snadné.

Instagramové účty, kde načerpáte inspiraci na zdravé snídaně

10 hipsterských restaurací, které by se měly okamžitě zavřít

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit