5 slavných herců, kteří dostali za obtížné role jen pár šupů

Eva Vogelová

Obvykle jsou herci zvyklí dostávat za jednu roli několik milionů dolarů, někdy jim však přistane na stole nabídka jen za pár tisícovek a oni ji přijmou. O koho jde?

  1. Ryan Gosling

Ryana vynesl do hvězdných výšin snímek Zápisník jedné lásky. Romantické drama bylo natočeno v roce 2004 a udělalo z něj hvězdu. O dva roky později se však překvapivě vrhnul do nízkorozpočtového filmu Half Nelson. Za hlavní roli mu platili zhruba jen několik set dolarů týdně. Málokterá hvězda vysokého formátu by takovou nabídku přijala. Ryanovo úsilí za pár šupů nakonec nevyšlo vniveč, protože potvrdil své herecké kvality. Za roli učitele tělocviku na střední škole získal první nominaci na Oscara.

  1. Jennifer Lawrence

Jennifer všichni známe hlavně z Hladových her, kde ztvárnila Katniss Everdeen, která bojuje za svobodu a lidská práva. Svoji hereckou kvalitu prokázala však ještě o dva roky dříve ve snímku Do morku kostí. Zahrála si hlavní postavu, kterou byla sedmnáctiletá dívka hledající svého nezvěstného otce. Tento film ji proslavil, ale dostala za něj jen ubohé tři tisíce dolarů. Kvůli tomuto dramatu se musela učit sekat dříví, stahovat veverky z kůže a mlátit se s ostatními. Zatnula zuby a byla na sebe tvrdá i za tak poměrně malou výplatu. Každopádně se jí to vyplatilo, protože za roli byla nominována na Oscara. Toho jí tenkrát vyfoukla Natalie Portman za hlavní roli ve snímku Černá labuť.

  1. John Travolta

Kolik dostal John Travolta za vedlejší roli ve snímku Quentina Tarantina Pulp fiction: Historky z podsvětí? Jen sto padesát tisíc dolarů. Moc tedy nezbohatl, ale byl nominován na Oscara.

  1. Jonah Hill

Jonah je králem komedií, díky nim se i proslavil. V roce 2013 se mu do rukou dostala nabídka do filmu Vlk z Wall Street, který měl opravdu obrovský úspěch. Zahrál si tam vedlejší roli po boku Leonarda DiCapria. Tvůrci snímku Jonahovi za roli dali pouhých šedesát tisíc dolarů. Pro srovnání – Leonardo dostal za hlavní roli zhruba deset milionů dolarů.

  1. Jim Carrey

Jim Carrey nedostal za natáčení Yes Mana nejdřív vůbec žádné peníze. S tvůrci filmu se domluvil, že dostane zaplaceno několik procent z celkového čistého výdělku po odečtení však nákladů. Sám tedy nejdřív nevěděl, kolik dostane. Nikdo nemohl vědět, jaký bude mít snímek úspěch. Carrey riskoval, ale udělal dobře. Nakonec získal zhruba třicet milionů dolarů.