5 tipů na víkend: Zaběhněte si závod a ochutnejte africké delikatesy

mim

Blíží se víkend a všichni přemýšlíme, co podnikneme. Vybrali jsme proto pár tipů, které by se mohli při rozhodování hodit. A aby si vybral každý, je v našem výběru od každého něco.

  1. Run Tour Olomouc. Pro aktivní sportovce je připravený běžecký závod v Olomouci s tratěmi dlouhými 5 a 10 kilometrů. Závod se poběží v sobotu a můžete tam potkat i některé známé tváře. Ambasadory se tentokrát staly moderátorka televize Nova Michaela Šmídová nebo česká atletka a rodačka z Olomouce Petra Kamínková. Pro sportovce bude připravený plný servis od pořadatelů. Lidé si mohou prohlédnout stánky partnerů, kteří tam prezentují novinky z běžeckého i neběžeckého světa, například i hybridní vozy Toyota, a přitom tam potkat své sousedy nebo kamarády.
  2. Borůvkobraní v Borovanech. Další ročník borůvkobraní je zde. Letos už 14. a kromě všemožných pochutin a výrobků z borůvek bude akci doprovázet bohatý program. Nádvoří areálu kláštera bude věnováno řemeslnému jarmarku a výrobě rukodělných výrobků. Písničkáři z Čech i Moravy, klauni a kejklíři budou bavit návštěvníky hned u kašny. A v neděli se můžete těšit na živé borůvkové sochy.
  3. African food festival. Doslova zažít Afriku můžete o nadcházejícím víkendu v pražské botanické zahradě. Africké speciality a bohatý doprovodný program uspokojí všechny smysly. Budete se moci zaposlouchat, ale i aktivně zapojit do tradičního bubnování. O chuťové a čichové buňky se postarají nejrůznější sladké i slané pokrmy a ti odvážnější budou moci vyzkoušet, jak chutná hmyz. Barevné látky budou potěchou pro oko a v kreativním výtvarném workshopu si vyzkoušíte, jak se vyrábí africká hračka.
  4. Barvy léta v Poděbradech. Nabitý fesťák plný hudby bude v areálu Jezera Poděbrady. Už tradičně nebudou chybět každoroční stálice Tři sestry, které tam oslaví své narozeniny. Dále určitě nepřijdete o kapely Sto zvířat, Vypsaná fixa, E!E, Wohnout, Doctor P.P., MZH nebo Ešus. A nebojte, stanové městečko zdarma included.
  5. Kopaničářské slavnosti. Starý Hrozenkov pořádá opět převážně na folklor zaměřené slavnosti. V třídenním programu s pevnou dramaturgií se představí folklórní soubory i vesnické skupiny. Na slavnosti dorazí i zahraniční soubory, se kterými má Starý Hrozenkov styky, převážně tedy ze Španělska a Polska. Celkově se slavností zúčastní přes třicet souborů a skupin a návštěvnost dosahuje přibližně deseti tisíc lidí.