6 tipů, jak na to, abyste vypadaly dobře i bez make-upu

Eva Vogelová

Nebaví vás líčení, ale chcete, aby vám to slušelo? Dobře můžete vypadat i bez make-upu, ale musíte se o svůj obličej dobře starat. Poradíme vám, jak na to.

  1. Základem hezké pleti je čištění

Měly byste si čistit pleť ráno a večer. Nezáleží na tom, kolik vám je. Během několika let se vám pleť zanese nečistotami. Z toho důvodu se vám začnou rozšiřovat póry a vytvářet akné. Takové nedostatky lze vyřešit pravidelným čištěním pleti. Natřete si pleť peelingem nebo pleťovou vodou. Opláchněte se a poté použijte tonikum. Ideální by bylo, kdybyste zhruba jednou za měsíc navštívily kosmetičku, která vám vyčistí pleť hloubkově. Pokud se takto o svoji pleť budete starat dlouhodobě, uvidíte pozitivní výsledky.

  1. Nezanedbávejte krémy

Rozhodně byste neměly zapomínat na denní a noční krém. Pleť potřebuje být hydratovaná, aby se nevysušovala. Záleží na tom, v jakém prostředí žijete. Pokud bydlíte ve městě, pokožka se vysušuje rychleji kvůli většímu znečistění ovzduší. Kolem dvaceti pěti let byste už měly pomalu myslet na krém na vrásky. Nechceme z vás dělat stařeny, ale v této situaci platí, čím dříve, tím lépe. Když se začnete natírat krémem na vrásky už před třicítkou, oddálíte v budoucnu stárnutí pleti. V létě používejte opalovací krém. Když vyleze sluníčko, hned se namažte, protože paprsky vysušují pleť a rychleji se tvoří vrásky.

  1. Choďte pravidelně spát

Pravidelný a kvalitní spánek má velký vliv na to, jak vypadá vaše pleť. Kromě toho, že byste si ji měly pravidelně čistit, musíte spát každou noc zhruba osm hodin. Únava z nedostatku spánku pokožce příliš nepomáhá. Nechte ji dostatečně odpočinout tím, že si nastolíte pravidelný režim. Pokud nebudete dostatečně spát, budou se vám dříve a rychleji tvořit vrásky. Kvalitní spánek vám zaručí, že budete mít svěží a hezčí pleť.

  1. Nezapomínejte na obočí

Tvar obočí dokáže změnit váš vzhled, proto se mu náležitě věnujte. Upravte si ho tak, aby vám sedělo. Můžete si nechat poradit od kosmetičky, jakým způsobem by upravila tvar vašeho obočí. Problém je, když ho máte moc světlé a na vaší pleti se ztrácí. Ideální by bylo nechat si ho nabarvit, abyste ho zvýraznily.

  1. Věnujte pozornost řasám

Oči jsou důležité. K tomu, abyste vypadaly dobře, je potřebujete trochu zvýraznit. Pořiďte si kleštičky na řasy, díky kterým se vám řasy zvýrazní. Pokud řasy nemáte dostatečně husté, zajděte si ke kosmetičce a nechte si je doplnit. Neměly by však působit zbytečně uměle, abyste nevypadaly jako mrkací panenky.

  1. Dbejte o své zuby

Z praktického i estetického hlediska potřebujete, aby vám chrup vydržel co nejdéle zdravý. Z toho důvodu je důležité, abyste o něj náležitě pečovaly. Pokud budete mít hezké a bíle zuby, když se usmějete, vaše pleť se najednou rozzáří. Důkladné čištění zubů klasickými a mezizubními kartáčky je nutností. Ke krásnému úsměvu vám pomůže i dentální hygiena. Pokud vaše zuby nejsou zářivě bílé, nechte si je vybělit, a hned budete vypadat dobře i bez make-upu. Budete se však muset zřeknout kávy, černého čaje a nejlépe i kouření, protože z toho žloutnou zuby.