6 věcí, které jste určitě nevěděli o Chucku Norrisovi

Pavla Gabrhelíková

Že dvakrát napočítal do nekonečna a umí prásknout otáčivými dveřmi, to všichni vědí. Ale znáte podstatné detaily z jeho skutečného života?

  1. Jeho pravé jméno je Carlos. Přezdívku Chuck dostal, když sloužil u vzdušných sil v Jižní Koree.
  2. Byl světovým šampionem v karate. Po návratu z armády si otevřel karate školu a jezdil na různé soutěže. Do konce šedesátých letech se vytrénoval tak, že se stal světovým šampionem. Tím upoutal pozornost Bruce Lee a Stevea McQueena. A právě ti jej přesvědčili, ať to zkusí u filmu.
  3. Jeho brácha umřel ve Vietnamu. Jeho nejslavnější rolí je plukovník James Braddock, bývalý zajatec vracející se do Vietnamu zachránit své přátele. Tento příběh byl pro Norrise velice osobní. Jeho mladší bratr ve Vietnamu totiž zemřel, když vedl svou četu přes nepřátelské území.
  4. Má vlastní komiks. V polovině osmdesátých let byl na vrcholu úspěchu. Vznikl dokonce komiksový seriál Chuck Norris: Karate Kommandos. Nakonec byl ale projekt po pěti epizodách pozastaven.
  5. Miluje motorové čluny. Když nezachraňuje svět před všudypřítomným zlem, brázdí na motorovém člunu vodu. Časopisu People řekl, že to dělá proto, že má pak větší chuť a energii někomu nakopat zadek.
  6. Dělal kampaň pro prezidenta. V roce 2007 začal svou životní etapu blogera a politického aktivisty, když pomáhal Miku Huckabeemu na významných politických akcích. Politikovi to sice nepomohlo, ale Chucka to od politiky nezastavilo a angažuje se dál.
Walker Texas Ranger