8 věcí, které byste měli přestat dělat před třicítkou

Eva Vogelová

Třicítka se nezadržitelně blíží. Ačkoliv vám do ní může zbývat ještě pár let, nedá se oddálit. Měli byste před ní přestat dělat některé věci a naučit se nové, aby se vám žilo lépe. O jaké jde?

  1. Neumírejte o víkendech

Pochopitelně toho máte za celý pracovní týden dost, ale neměli byste nedělat vůbec nic. Život není tak dlouhý na to, abyste jen pracovali a pak leželi doma na kanapi. Vzchopte se a dělejte věci, které vás baví. Nemusí to být nutně fyzicky náročné aktivity. Stačí, abyste si zašli do kina, na večeři nebo si přečetli knihu. Váš život pak bude hned pestřejší a veselejší.

  1. Nespoléhejte se na svůj mladistvý metabolismus

Máte štíhlou figuru, i když se nehýbete? Zatím jste mladí, ale po třicítce to skončí. Raději se začněte hýbat už teď, abyste pak rychle nepřibrali. Čím budete starší, tím hůř vám půjdou kila dolů. K tomu byste si měli trochu upravit stravu. A ládovat se od rána do večera pizzou nebo hamburgery vám taky moc neprospěje.

  1. Nepijte levné víno

Snažíte se na vínu ušetřit? Vykašlete se na to. Pokud máte rádi víno, pořiďte si nějaké kvalitní a vychutnejte si ho. Po třicítce už nebudete mít za potřebí do sebe lít levné náhražky. Peněženku to sice šetří, ale ne vás. Měli byste na sobě konečně přestat šetřit.

  1. Přestaňte dělat věci, které děláte jen proto, že musíte

Máte pocit, že musíte vůči druhým plnit určité závazky? Jezdit k rodičům partnera, i když je nemáte rádi? Plníte všechna přání, která ostatním na očích vidíte jen proto, aby vás měli rádi a nemysleli si o vás nic špatného? Vykašlete se na to. Uvědomte si, že jde o váš život. A ten je nejdůležitější.

  1. Přestaňte kašlat na své duševní zdraví

Máte toho v poslední době hodně? Necítíte se psychicky v pořádku? Prožíváte nestabilní pocity? V jednu chvíli se smějete a v další brečíte? Měli byste ubrat trochu plynu. Naučte se relaxovat a myslet na sebe. Nikdo jiný to za vás totiž neudělá.

  1. Naučte se konečně vařit

Polívky z pytlíku jsou fajn jen v případě, když bydlíte na kolejích. Pokud vás už přibývající roky nutí, abyste se stali samostatnými, pak to udělejte se vším všudy. Chodit neustále do restaurací je drahé. Měli byste si umět doma uvařit klasické jídlo. Neříkáme, ať vyvařujete spolubydlícím a partnerovi, stačí, když se tímto způsobem postaráte sami o sebe. Když vám bude přes třicet a nebudete si umět udělat ani těstoviny s omáčkou, bude to docela divné, nemyslíte? Nezáleží na tom, zda jste muž či žena, dnešní doba si žádá samostatnost od každého.

  1. Nesrovnávejte se s ostatními

Porovnávat se s ostatními lidmi je peklo, bude vás to akorát stahovat na dno. Vždycky přijde někdo, kdo bude lepší, kdo bude mít víc peněz, kdo bude víc cestovat a mít úspěšnější práci. Děje se to z toho důvodu, že ostatní měli větší štěstí, pilněji na sobě pracovali a měli mnohem lepší startovací pozici než vy. Nemůžete srovnávat jablka a hrušky.

  1. Zvyšujte si sebevědomí

Po třicítce byste měli být více sebevědomí. Do konce života už budete žít jen sami se sebou, nečekejte na zázrak a začněte si trochu věřit. Nezáleží na tom, že děláte chyby, ty děláme všichni. Důležité je, abyste je uměli napravit.

Témata:, ,