9 slavných německých zpěváků, díky kterým se rádi naučíte německy, i když němčinu nenávidíte

Pavla Gabrhelíková

Většině Čechů, když se řekne Německo, naskočí vyrážka. Jenže němčina pořád patří k nejpoužívanějším světovým jazykům. Tak ať už ji potřebujete umět v rámci studia, nebo se chcete jen něco přiučit, mrkněte na zpěváky a zpěvačky, kteří vám s tím pomůžou. Třeba na němčinu dokonce změníte názor.

Sarah Connor. Její skutečné jméno je Terenzi a písničky v němčině zpívá pomalu a zřetelně. Díky tomu porozumíte všemu, i když jste úplní začátečníci.

Sarah Connor – Wie schön du bist

Lena Meyer-Landrut. Většinu písní má v angličtině, ale její německý song Seeräuber-Opa-Fabian (pirátský dědeček Fabian) dostane všechny, kteří milují chytlavou a pozitivní hudbu.

Lena-Seeräuber Opa Fabian

Herbert Grönemeyer. Zpěvák populární v Německu, Rakousku i Švýcarsku vás popadne za srdce především tématy, která si vybírá: láska, štěstí i neúspěch. Emoce pak budete umět vyjádřit jako rodilí mluvčí!

Herbert Grönemeyer – Der Weg

Nena. Její hit 99 Luftballons určitě znáte. I ostatní její texty se nesou v pozitivním a nekomplikovaném stylu. Což je pro výuku němčiny ideální.

Nena ‎- 99 Luftballons

Xavier Naidoo. Milujete soul? I pro vás máme interpreta! Mistr německého rýmování vám učaruje plynulým vodopádem slov i jejich významem.

Xavier Naidoo – Diese weg

Yvonne Catterfeld. Nejenom výborná zpěvačka, ale i skvělá herečka. Její písně jsou složitější, ale prezentovány jasně a srozumitelně. Jasný další level po devadesáti devíti balóncích!

Marlene Dietrich. Zlatá žíla pro všechny, kteří milují klasickou hudbu. Témata jejích písní nejsou nijak komplikovaná a její hlas se velmi dobře poslouchá.

Marlene Dietrich – Sag mir wo die Blumen sind

Annemarie Eilfeld. Vítězka německé talentové soutěže. Její hudbu doporučujeme především mladší generaci. Má spoustu songů, které je ideální pustit na party. Zaujmou vás i její videoklipy.

Annemarie Eilfeld – Es geht vorbei

Bill Kaulitz. Frontman z kapely Tokio Hotel. Zpěvák, skladatel, model, dabér a návrhář má úžasný talent udržet pozornost i těch nejlínějších studentů němčiny.

Tokio Hotel – Durch Den Monsun