9 starostí, kterým rozumí jen lidé s dlouhými vlasy

Eva Vogelová

Dlouhé vlasy jsou na pohled velmi krásné. Líbí se téměř každému. Většina lidí však netuší, jak dlouhé vlasy dokáží svému majiteli znepříjemnit každodenní život. S jakými potížemi se potýkají lidé s hodně dlouhými vlasy?

  1. Ucpaný odtok

Dlouhé vlasy padají. A hodně. Když na hřebenu uvidíte ten velký chumel, říkáte si, že už vám na hlavě nemohl zbýt skoro žádný vlas. Během mytí hlavy jich spousta zmizí v odtoku a ten se kvůli tomu často ucpává. Není nic příjemného ho neustále čistit.

  1. Sahání na vlasy

Když má někdo opravdu velmi dlouhé vlasy, ostatní je obdivují. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby během toho neměli tendence si na ně sahat. Opravdu stačí hřívu jen pochválit slovně, nikdo není odvařený z toho, že mu na ni někdo sahá. Vlasy jsou z dotyků často umaštěné a majitel si je pak zase musí hned umýt.

  1. Chcete si nechat jen zkrátit konečky, ale nevyjde to

Dlouhovlasí lidé mívají suché konce. Problém nastává ve chvíli, když jim kadeřník namísto pouhých konečků zkrátí vlasy třeba o deset až patnáct centimetrů. Ustřihnutí takového kusu lidi vážně naštve, protože může trvat minimálně rok, než jim vlasy do původní délky zase dorostou. Člověk má občas pocit, že to dělají ty kadeřnice naschvál, protože ony tak dlouhé vlasy většinou nemají.

  1. Dlouhé vlasy lezou do peněz

Člověk s krátkými vlasy nevyplýtvá moc šampónu, zato lidé s dlouhými s ním nemohou moc šetřit. Když o své vlasy chtějí pečovat, aby jim dobře rostly, moc nevypadávaly a nelámaly se, je potřeba si koupit spoustu přípravků, které už nestojí dohromady jen pár korun.

  1. Péče o dlouhé vlasy je časově náročná

Lidé s dlouhými vlasy tráví v koupelně spoustu času. Nejenže jim trvá poměrně dlouhou dobu jejich mytí, ale i česání a případně fénování. Nejhorší je, když jsou vlasy zacuchané. Hřebínek vám je trhá a dost to bolí. To se stává i lidem, kteří se češou pravidelně, natož někomu, kdo na to kašle.

  1. Vítr je nepřítel dlouhých vlasů

Když si necháte rozpuštěné vlasy, vyjdete ven a zrovna začne foukat vítr, je to peklo. Nevidíte nic, protože máte veškeré vlasy v obličeji. A zacuchané pak budou tak, že budete vypadat jak čarodějnice.

  1. Závist

Ne každý vám vždy přeje jen to nejlepší. Vlasy jsou častým předmětem závistí a pomluv. Může se stát, že kdo vám bude vlasy závidět, bude za vašimi zády roznášet, že jste si je nechali uměle prodloužit, a ostatní jim budou věřit.

  1. Ve vysokých teplotách se člověk s dlouhými vlasy hodně potí

Když se denní teploty vyšplhají ke třiceti stupňům Celsia, lidé musí nosit vlasy v gumičce, jinak by měli propocený celý krk i záda. Navíc se jim potí ještě vlasová pokožka.

  1. Dlouhé vlasy se snadno někde zachytí

Když spíte vedle své polovičky, občas se stane, že vám dlouhé vlasy zalehne. A nestává se to jen v posteli, vlasy se vám mohou o něco zachytit v MHD, obchodě nebo práci. Vždy si pak v duchu říkáte, že nechápete, proč jste si svůj ohon ještě nenechali ustřihnout. Život bez něj by byl totiž mnohem snazší.