ABBA vydá koncert z Wembley, The Beatles zase sadu vinylů

Redakce

Po zprávě o releasu 40 let starého koncertu skupiny Queen z klubu Rainbow (zpráva) tu máme další novinku z tábora rockových dědů a babiček.

ABBA vydá na desce záznam koncertu z roku 1979 Live at Wembley Arena s pětadvaceti písničkami. „Songy na záznamu koncertu znějí přesně tak, jak zněly tehdy“, slibuje sedmašedesátiletý Benny Andersson. Sám byl podle svých slov překvapen zvukem i celkovým výrazem: „Jsem překvapen, že jsme zpívali tak dobře.“  Zároveň vyloučil obnovení kapely a dodal, že ani neexistuje další nevydaný materiál. ABBA se dala dohromady v roce 1971, definitivně se rozpadla v roce 1983.

 už sice také vydali, co se dalo, ještě jim však chybí vinylová série. K vydání je připraven velký box vinýlů, který oslavu audio formát mono, v němž Beatles tehdy s nahráváním začínali.

Na speciálním 180gramovém vinylu se tak objeví remasterované verze studiových desek Please Please Me, With The Beatles, A Hard Day’s Night, Beatles For Sale, Help!, Rubber Soul, Revolver, Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band, americká kompilace Magical Mystery Tour, dvojalbum The Beatles a trojalbum Mono Masters, tedy kolekce songů, které nikdy nevyšly na žádném z řadových alb. Každý ze zmiňovaných titulů bude k mání samostatně, pro ty, kteří je budou chtít mít pěkně pohromadě, bude k dispozici i speciální box čítající čtrnáct desek, které doplní více než stostránková kniha. (red)