ABBA znovu na pódia? Apríl!

Redakce

Těšili jste se, že někdy uvidíte na živo kapelu ABBA? Po informacích, které vyšly na povrch před několika dny, se zdálo, že by to nemuselo být nereálné. Teď ale skupina všechno popírá a tvrdí, že šlo o žert.
Vtipálkem se ukázal být bývalý zpěvák a klávesista skupiny Benny Andersson, který minulý týden návrat legendární čtveřice naznačil v rozhovoru pro britský deník The Times. Třiašedesátiletý hudebník spekulace, které obletěly svět, těsně před "aprílem" popřel v rozhovoru pro švédský deník Expressen. "To byl přece jenom žert, bylo to míněno ironicky," řekl zpěvák. Ještě před týdnem v londýnském listu nevyloučil, že by se ABBA po třech desetiletích mohla dát znovu dohromady alespoň pro jedno vystoupení.

Jak jste mohli uvěřit?
K nápadu uspořádat společné vystoupení se tehdy připojil i další bývalý člen skupiny Björn Ulvaeus. Na dotaz, zda si dovede představit, že by se kvarteto opět sešlo a uspořádalo představení, jež by se natočilo a bylo promítáno na celém světě, Andersson odpověděl: "Ano, proč ne?" Vzápětí však dodal: "Nevím, jestli děvčata ještě zpívají." Míněny byly dvě ženské členky skupiny a exmanželky obou hudebníků Anni-Frid Lyngstad a Agnetha Fältskog.
"Na tom není zbla pravdy," odmítl nyní Andersson předchozí úvahy. Žertování o možném comebacku se však nelíbí stále aktivnímu managementu už neexistující skupiny. "Panu Anderssonovi jsem vysvětlila, že by si měl takové žerty odpustit," řekla spolupracovnici týmu. Nepochopitelné však podle ní je, jak mohl někdo Anderssonova slova vzít vážně. Hlavním důvodem, proč jsou nápady na vystoupení formace neuskutečnitelné, je odpor devětapadesátileté Fältskog k živým vystoupením.
ABBA se definitivně rozpadla v roce 1983 poté, co kralovala žebříčkům světových hitparád s hity jako Dancing Queen, SOS, Mamma Mia, Fernando nebo The Winner Takes It All. (sli)