Airfare koncertovali jen před rodinnou sešlostí. Ale nezklamali


Koncertní open space Farská louka v Lomnici poprvé na svém pódiu přivítal mladičkou partičku Airfare. Do rozlehlého areálu přišla jen zhruba padesátka návštěvníků! „Pojďme si to užít v takto rodinném prostředí,“ zaznělo při uvedení kapely. K překvapení všech se z toho nestala trapná rodinná besídka, ale kluci v rámci svých možností předvedli solidní výkon.

I když se shodneme na tom, že početná návštěva dodá hudebníkovi správnou motivaci k co nejlepšímu výkonu, občas najdeme i výjimky. Skupině Airfare to hrálo dobře i bez hřmotného potlesku.

Začalo to divoce, ale byl to jen výstřelek
První píseň Yesterday sice značila zkázu, když zpěvák Thomas Lichtag začal s něčím, co zpěv pouze připomínalo, a známý song rozeznali velcí příznivci až v polovině, ale naštěstí to byl jen výstřelek, který se později už neopakoval. Taktickým tahem se ukázalo zařazení největšího rádiového hitu kapely Sorry, Baby už na třetí místo setlistu. Píseň k pódiu přilákal nenápadný štrúdl dívek, který skupinu očividně povzbudil.

Poslechněte si píseň Sorry, Baby

Často neslýcháme tak dobře nazvučenou kapelu jako v tomto případě. Až na ostřejší rock’n’rollové songy, kde se v hlubokých tónech ztrácel Thomasův hlas, zněli Airfare skoro bezchybně. V některých fázích písně Mom, Dad, I’m Dead obohatili klasické znění i ozvěnou.

Podobná vylepšení tím skončila, a tak se songy občas slévaly do jednoho velkého stereotypu, naštěstí přerušovaného energickými výlevy hudebníků při rychlejších rytmech. O zábavu se staral především kytarista Lukáš Chromek, který k onomu zběsilému pobíhání po pódiu přidával i líbivá kytarová sóla. Naopak velice odměřeným dojmem působil zpěvák Thomas.

Ani ne hodinový výstup se skládal z výběru z alb Hotel Moscow a aktuální desky Do You Like My Shit?. Zazněly tak i songy School, Collapse a Life Is Easy. Ve výsledku bohužel nové album zůstalo ve stínu toho staršího.

Podívejte se na klip písně School

Předkapelou Airfare byla českobudějovická pop-punková trojka Kick 69. Její výkon nápadně připomněl skupinu Rybičky 48. Jediný rozdíl byl v tom, že tito kluci zpívají anglicky a ještě nejsou tak drzí.

Airfare
21. srpna 2009, Farská louka, Lomnice nad Lužnicí