Brzy v kinech: Lorde složila písničku pro Hunger Games: Sílu vzdoru

Redakce

V létě jsme psali o tom, co zpěvačku Lorde zaměstnává nejvíce: příprava soundtracku k filmu Hunger Games: Síla vzdoru (1. část), který jde do českých kin 20. listopadu. Lorde si tehdy stěžovala, že její nové písničky znějí jako ty staré (přečtěte si zprávu). Výsledky jejího snažení posuďte sami pod rychlovkou, Lorde totiž zveřejnila skladbu Yellow Flicker Beat, která vyjde na zmíněném soundtracku.

Poslechněte si Lorde v Youradiu

„Každý večer po vystoupení jdu do pokoje a od půlnoci pracuju z postele na nových tracích, zpívám do počítače, poslouchám dema a mixuju je,“ napsala na svůj Tumblr. „Yellow Flicker Beat je první ukázka ze soundtracku, který, doufám, budete milovat,“ vzkazuje.

Lhali bychom, kdybychom tvrdili, že se jedné o převratný track; stejně jako na albu Pure Heroine hrají v téhle poprockové písničce roli minimalistické synťáky a zpěvaččin zastřený hlas.

Seznam skladeb ze soundtracku
Stromae – Meltdown, Chvrches – Dead Air, Tove Lo – Scream My Name, Charli XCX – Kingdom (feat. Simon Le Bon)
Various Artists – Track 5, Raury – Lost Souls, Lorde – Yellow Flicker Beat, Tinashé – The Leap, Bat For Lashes – Plan The Escape, Grace Jones – Original Beast, Lorde – Flicker (Kanye West Rework), XOV – Animal, The Chemical Brothers – This Is Not a Game (feat. Miguel and Lorde), Lorde – Ladder Song

V hlavní roli filmu se můžeme opět těšit na Jennifer Lawrence jako na Katniss, Joshe Hutchersona hrajícího jejího kolegu Peeta Mellarka v Hrách a Liama Hemswortha jako jejího kamaráda. V dalších rolích se objeví Julianne Moore, Donald Sutherland, Sam Claflin, Robert Knepper, Jeffrey Wright a další.

Příběh je zpracovaný podle knižní předlohy od Suzanne Collins. Za režií stojí stále Francis Lawrence, scénáře se tentokrát ujali Danny Strong a Peter Craig a o hudbu se postaral James Newton Howard. (red)