Billy Rebel Idol přijede v červnu po čtyřech letech do Prahy

Redakce

Britský hudebník a příležitostný herec Billy Idol (58) vystoupí 21. června v Incheba Aréně na pražském Výstavišti. "Samozřejmě u toho nebude chybět jeho pravá ruka, dlouholetý hudební partner a vynikající kytarista Steve Stevens," řekl Petr Novák z pořádající Live Nation. Vstupenky v ceně 990 korun jsou v předprodejích ode dneška.

Na programu budou písničky ze sólových alb i z období působení v punkové skupině Generation X. Pravděpodobně tak zazní hity Rebel Yell, White Wedding, Dancing With Myself či Cradle of Love.

Poslechněte si Billy Idola v Youradiu

V Praze se Billy Idol představil v roce 1993 společně se skupinami Bon Jovi a Little Angel na benefičním koncertu na podporu charitativních aktivit Ekumenické diakonie. Před čtyřmi roky vystoupil v zaplněném pražském klubu SaSaZu.

Billy Idol, vlastním jménem William Michael Albert Broad, letos v říjnu vydá svoji autobiografii s názvem Dancing With Myself a nové studiové album, první od roku 2005, kdy nabídl nahrávku Devil’s Playground. "Z kluka, který byl v gangu, jsem se změnil v zamilovaného mladého muže, jenž má rád ženu, život a hudbu," řekl před časem pro novinky.cz. (sli)

http://www.youtube.com/watch?v=VdphvuyaV_I