Bob Dylan zpívá o Titanicu na rozbouřeném moři

Redakce

Pětatřicáté album Tempest (bouře) Boba Dylana mělo být původně kolekcí písní o víře, nakonec je ale všechno jinak. Na záříjové novince totiž bude i čtrnáctiminutová titulní skladba, která je věnovaná příběhu lodi Titanic. Včetně odkazu na Leonarda DiCapria, jenž ve stejnojmenném filmu hrál.

"Nemyslím si, že by ta písnička byla stejná, kdybych neznal film a DiCapria v něm," řekl Dylan v rozhovoru pro Rolling Stone.

Dylan si pro skladbu půjčil kus melodie písničky The Great Titanic, kterou složila countryová kapela The Carter Family.

. "Pouštěl jsem si tu písničku celou noc. Moc se mi líbila. Chtěl jsem ji nějak použít, ale nejdřív jsem nevěděl kde," dodal Dylan.

Text Dylanovy skladby však nevychází z faktů, která jsou ohledně Titanicu známá. "Lidi budou říkat, že takhle to přeci nebylo, ale to je mi jedno. Písničkář se má zajímat o to, co by se mohlo bývalo stát. To je můj druh pravdy."

Na albu se kromě songu o Titaniku objeví i písnička Roll On John, pocta Johnu Lennonovi, s nímž se Dylan přátelil.

Spekuluje se, zda Tempest bude zpěvákova poslední deska. The Tempest se totiž jmenovala poslední hra Williama Shakespeara. Napsal ji v roce 1611. (sli)

Tempest: Seznam skladeb
Duquesne Whistle, Soon After Midnight, Narrow Way, Long And Wasted Years, Pay In Blood, Scarlet Town, Early Roman Kings, Tin Angel, Tempest, Roll On John

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit