Brno otevírá nový velký klub Sono Centrum, pokřtí ho Goldfish

Redakce

V Brně – Žabovřeskách dnes začíná fungovat nový klub. Jmenuje se Sono Centrum a vejde se do něj 700 sedících (až 1200 stojících) návštěvníků. Kromě klubu se v budově nachází i hotel, restaurace a podzemní garáže. Klub dnes "pokřtí" koncert jihoafrického elektronického dua Goldfish, další program najdete pod rychlovkou.

"Nyní se už soustředíme na přípravu programu pro příští sezonu. S velkými jmény chceme počkat, až se klub zavede," řekl dramaturg Dan Giač. Prozatím zmínil například koncerty amerického smyčcového kvarteta Kronos Quartet a vokálních skupin Take 6 a The King’s Singers.

Vzhledem ke spojení klubu a hotelu  věnovali stavebníci i kvůli bytové zástavbě pozornost odhlučnění sálu. "Korpus klubu je betonová konstrukce, která je tlustá půl metru," řekl architekt František Šmédek. Zevnitř i zvenčí pak pomáhají tlumit zvuk ještě další vrstvy z různých materiálů. V interiéru sálu pak architekt zvolil organické tvary.

Projekt si vyžádal stovky milionů korun. Podle odborníků sál podobných rozměrů a akustických parametrů v Brně chyběl, hudebníkům však stále schází dostatečně velký prostor pro největší tělesa, například symfonické orchestry. Město dlouhodobě zvažuje stavbu Janáčkova kulturního centra mezi Veselou a Besední ulicí, zatím se však nenašly peníze. (red)

http://www.youtube.com/watch?v=Cjwoit91SxU

Nejbližší program Sona Centra

25. 4.  Goldfish (JAR)
27. 4. Duke Ellington Orchestra (USA)
30. 4. Bohuslav Martinů – Izaiášovo Proroctví, Polní mše, Hora tří světel
8. 5.  N.O.H.A. (SRN),
11. 5. Manfred Mann’s Earth Band (GB)
14. 5. Peter Lipa Band  (SK)
22. 5. Bratři Ebenové
30. 5. Helena Vondráčková
5. 6.  Jaromír Hnilička
– Jazzová mše
12. 6. Divadlo: Bláznivý Petříček, Jean-Luc Godard, hrají: Vojtěch Dyk a Tatiana Vilhelmová
18. 6. Hradišťan – křest nové desky