Buďte odvážní a nechte si udělat piercing!

Michaela Maršálová

Piercing není záležitostí současné doby. Již v dobách minulých byl trendy. Jaké druhy propichování frčí teď?

Piercing má historii trvající několik tisíc let (existují nálezy dokládající propichování ušních lalůčků již před 5000 lety) a jeho rozšíření bylo po celém dnešním světě. Býval mu přisuzován rituální a náboženský význam.

Ozdobné kroužky, kolíčky či tyčinky ze dřeva, kovu nebo kostí sloužily jako symbol vstupu jedince mezi dospělé nebo byly symbolem sociálního postavení nositele. Byly však i oblasti, kde byl piercing naopak považován za znak barbarství a nošení takových ozdob bylo ostihováno.

Tak to vlastně funguje dodnes. Někdo piercing schvaluje, ne-li vychvaluje, jiný šperky odsuzuje. Zvlášť starší generace.

V posledních letech se nejvíc rozmáhá jakýkoli piercing v uchu. Můžete ho mít jen v boltci, ale to je celkem nuda. Dále se můžete nechat propíchat skrz naskrz v chrupavce, tomu se říká industrial, či úplně u hlavy, tomu se říká tragus.

Dalším hitem v oblasti piercingu je mikrodermal. O co se jedná? To je vlastně takové propíchnutí, při kterém je vidět jen jedna část náušnice, druhá je pod povrchem kůže. Lidi se takto nechávají děrovat hojně v oblasti rukou, hrudníku nebo krku.

Jedno je jisté. Nikdo vám nemůže mluvit do toho, co nosíte. Ani partner, ani zaměstnavatel. Pokud se vám piercing líbí, směle do toho!

Doporučujeme začít u uší. Nebude to pro vás takový nezvyk.

Témata:,