Charlie Straight mají nový klip ke Goin´ Blind od Mňágy a Žďorp

Redakce

Třinecká kapela Charlie Straight se loni podílela na vzniku desky coververzí Dáreček, kterou Mňága a Žďorp oslavila své 25. narozeniny. K předělání si vybrala skladbu Goin´ Blind z desky Nic složitýho. Když písničku slyšel Vít Haratek, autor úspěšného charlieovského klipu Platonic Jonny, rozhodl se, že k ní natočí video.

„Když jsem předělávku Goin‘ Blind slyšel, zdálo se mi, že pod povrchem skladby je ukryto spoustu drobných emocí. A právě kolem nich jsem chtěl budovat atmosféru. Vizuálno je postavené kolem úvodní a závěrečné věty v posledním vagónu oslepen světlem, semletý životem po celý čas a dávno už nevnímám nic než jen tvoje teplo, jediné světlo. Hledání světla na konci tunelu, beznaděj, zoufalství, smíření, naděje a radost," vysvětluje Haratek. Dodává, že jedna z věcí, která ho baví, je jiskra klasických filmů. „Při vymýšlení jsem se proto snažil představovat si, jak by určitý typ záběru zvtárnili autoři před pětadvaceti až čtyřiceti lety."

Novou verzi písničky Goin´ Blind muzikanti nahráli ve studiu Jámor v produkci Ondřeje Ježka. „Pro mě to byla báječná neděle," říká autor původní verze Petr Fiala z Mňágy. "Cesta od prvotní Albertovy představy byla docela netradiční – v úvodní části skladby hraje na elektrické bicí basák a ve druhé na živé bubny klávesák. Kromě bubeníka byli ve studiu všichni a každý z nich měl k songu co říct. Klávesák je teda fakt extra třída, Albert ví, co chce, umí to ze sebe dostat a dopsal bezvadný kus textu. Basák má zase výbornej cit a představu o produkci. Výsledná nahrávka mi duchem, způsobem vzniku i zvukem trochu připomněla naše demáčové nadšenecké začátky, jen možná o level výš," říká Fiala. (sli)