Charlie Straight: Na festivalu v Anglii se nám líbili Everything Everything

Redakce

Stejné písničky, stejní muzikanti, jen místo českého klubu se show kapely Charlie Straight odehrála v Anglii. Třinecká skupina zahájila v pátek 17. května na populárním festivalu The Great Escape v Brightonu své mini britské turné, které pokračuje dalšími koncerty v Londýně a Bathu.

„Je to obrovská pocta hlavně proto, že The Great Escape není klasický festival pod širým nebem, ale koná se v klubech po celém městě. To znamená, že lidi přecházejí z jednoho místa na druhé a pokud nezaujmete okamžitě, odejdou. Proto jsem byl rád, že na našem koncertě publikum zůstalo do konce a bavilo se," popsal páteční hraní baskytarista Jan Cienciala a dodal, že bylo pro všechny příjemným překvapením, když místo jednoho pátečního koncertu hrála kapela nakonec dva. Jedna ze skupin totiž nemohla vystoupit, proto organizátoři požádali Charlie Straight, aby zaskočili.

Poslechněte si Charlie Straight v Youradiu

A co na festivalu zaujalo Charlie Straight? "Největší zážitek pro mě byl koncert Everything Everything, Tribes a Swim Deep. Mrzí mě, že jsem nestihl Susanne Sundfør ani King Krule," říká frontman Albert Černý.

Charlie Straight čekají v Anglii ještě tři koncerty. Vystoupení v univerzitním areálu v Bath a pak dvě další v londýnských klubech Proud Gallery Camden a 333 Mother Bar. „Chceme vyzkoušet, jestli nás britské publikum přijme. Moc dobře si uvědomujeme, že musíme začít úplně znova, jako jsme to už jednou udělali v Česku. Ale jsme připravení se uskromnit a zvyknout si na punk v hostelových pokojích," dodává Cienciala. (sli)