Cocotte Minute (ne)pokřtili Sado Disco. Přišli s novou image, v latexu


Partička Cocotte Minute přichází na trh s novou deskou Sado Disco a novou image. Na křtu alba v pražském Paláci Akropolis vyměnila černá trika a glády za přilnavé oblečky z latexu a nad pódium zavěsila několik discokoulí.

Slušně zaplněný Palác Akropolis se stal svědkem oficiálního představení nové desky, na kterou fanoušci „Kokotů“ čekali tři roky. Co moc lidí nečekalo, byl návrat ve stylu disca. Ale Cocotte Minute změnili jen vizáž, k jinému hudebnímu stylu nepřešli. Jejich kytary jsou stále stejně ostré (mnohdy i ostřejší) a ani zpěvák Martin Zeller nevyměnil svůj hluboký hlas za popový falzet.

Poslechněte si Cocotte Minute

Vo co tady de?
Se slovy „Vo co tady de?“ se na pódiu objevilo kompletní složení kapely se stejnojmennou písní z prvního alba Czeko. V dokonalém kontrastu s obecenstvem bylo pódium vyzdobené vším, co se třpytí a co dotváří atmosféru kýčovité diskotéky. K tomu latexové oblečky, velké brýle a stylové kožichy –  nezbývalo mnoho, aby konkurovali kapele O-Zone. Po slibně našlápnutém začátku Cocotte Minutě představili nové hity jako 1-2-3 vpřed, Nenávist nebo Sado Disco, skladby mírnějšího rázu i pořádně řezané. Značnější rozdíl mezi minulou a současnou tvorbou jsme nenašli.

Frontman Martin Zeller neoplýval výřečností, mezi jednotlivými bloky pronášel pouze strohá sdělení. Samotný křest alba Sado Disco odbyl slovy, že je škoda desku „polejt nějakym bordelem“, a tak ho nepokřtěné hodil do davu fanouškům. Závěrečná část koncertu pak výrazně přidala na plynu. Kapela rozdováděla dav energickými staršími songy. Po opakovaném loučení se Zeller nechal nosit na rukou diváků, kteří na oplátku dostali závěrečnou píseň Měl bych tě sejmout.

Cocotte Minute šokovali svou vizáží, ale s ničím zásadně novým nepřišli. Jejich vystoupení si udobřilo nedočkavé fanoušky a neurazilo ani ostatní včerejší návštěvníky Paláce Akropolis.

Cocotte Minute – křest alba Sado Disco
28. dubna 2009, Palác Akropolis, Praha