Čtrnáctiletý Cody Simpson, nový Justin Bieber?

Hana-Slivova

Po Kanaďanovi Justinu Bieberovi (16) je tu další dětská hvězdička. Určitě jste už zaslechli singl iYiYi s intrem rappera Flo Ridy. Ten na první poslech holčičí hlas patří třináctiletému Cody Simpsonovi, capartovi z Austrálie, jenž nedávno vydal úspěšné debutové EP 4 U.

Příběh australského puberťáka Codyho Simpsona (14) je typický. Muzika ho bavila odmalička, proto ho táta v sedmi letech začil učit hrát na kytaru. První písničky napsal brzy poté za pomoci svého učitele hudby.  

Podívejte se na den v životě Codyho Simpsona

http://www.youtube.com/user/codysimpsonmusic?blend=1&ob=4#p/u/0/X1gquR4TSdg

Ve dvanácti začal, podobně jako zmiňovaný Justin Bieber, dávat svoje písničky na YouTube; jeho verze hitovek Justina Timberlaka, Jasona Mraze či The Jacksons vidělo už přes pět milionů lidí.
V roce 2009 si ho přes YouTube vyhlédl lovec talentů a skladatel Shawn Campbell (Jay-Z, Missy Elliott, Ciara). Následovalo setkání s Codyho rodinou, tvorba několika písniček a jejich nahrání. Nyní Cody pracuje na prvním klasickém CD, které by mělo vyjít v létě 2011.  

V pilotním singlu iYiYi ghostuje rapper Flo Rida, v klipu se pak Cody prohání na kole a svou vytouženou slečnu zkouší zaujmout surfováním.

http://www.youtube.com/watch?v=ZAHDtzeC_AU

Klip k zářijovému singlu Summertime se pak odehrává hlavně na pláži, v bazénu a zábavním parku.

http://www.youtube.com/watch?v=i287hxbZ8-k&feature=channel+

 

Témata: