Do aukce jde portrét Michaela Jacksona od Andyho Warhola


Do aukce se chystá portrét, který namaloval slavný výtvarník Andy Warhol. Není na něm nikdo jiný než zesnulý král popu Michael Jackson.

Michael Jackson od Andy WarholaMáte nazbyt čtyři sta milionů korun? A máte rádi krále popu Michaela Jacksona, který v červnu náhle zemřel? Pak vyražte za oceán, možná, že přijde vaše chvíle. V jedné aukční síni v New Yorku se totiž v dražbě objeví zpěvákův portrét od legendárního malíře Andyho Warhola.
"Tento portrét Andyho Warhola spojuje nepřekonaného krále pop artu s nepřekonaným králem popu," citovala zpravodajská stanice BBC Janet Lehrovou, která zastupuje prodejce obrazu. Dílo z roku 1984 bude ještě před aukcí vystaveno v londýnské O2 Areně, kde měl Jackson v plánu letos vystoupit.
Očekává se, že Jacksonův portrét by mohl svému současnému majiteli vynést velké peníze. Před dvěma lety se Warholův portrét herečky Liz Taylorové prodal za 23,7 milionu dolarů (téměř 429 milionů Kč).
Jackson zemřel náhle 25. června ve věku 50 let. Příčina úmrtí se stále zkoumá, spekuluje se o předávkování léky. Policie se nyní zaměřuje na Conrada Murrayho, Jacksonova osobního lékaře. V nejbližší době by měly úřady zveřejnit výsledky Jacksonovy pitvy. (sli)

Témata: