Důchodci s vizáží teenagerů aneb 10 staříků, kterým byste jejich věk fakt netipovali

Lucie Bryndová

Stárnutí je procesem, který se týká chtě nechtě úplně všech. Každý se s ním ale smiřuje po svém. Někteří dovedou stárnout s grácií a do určité míry na sobě zub času znát nechávají a pak jsou tu ti, kteří to úplně vzdají. To jsou asi nejběžnější dvě skupiny lidí, se kterými se můžete setkat. A pak jsou tu naprosté výjimky, které snad objevily elixír mládí. Jinak není možné, že ve svém věku vypadají tak dokonale. Na světě existuje deset důchodců, kteří vypadají maximálně na dvacet. Naprosto zdravě, mladě, svěže. Kteří to jsou?

  1. Annette Larkins. Paní Larkinové je 77. Tahle dáma žije na Floridě v Miami a svůj mladiství vzhled přisuzuje zejména raw stravování. Všechno, co jí, si sama pěstuje na zahradě.
  2. Ernestine Shepherd. Afroamerická kulturistka, která se proslavila jako nejstarší soutěžící v kulturistice na světě, byla zapsána do Guinessovy knihy světových rekordů v roce 2016 i 2017. V roce 2016 jí bylo 80 let. Soutěžení se nevzdává i nadále.
  3. Yasmina Rossi. Tahle babička má krásnější postavu než většina o polovinu mladších žen. A její dokonalé tělo ji živí. Yasmina je třiašedesátiletá modelka, která rozhodně nemá o zakázky nouzi. A jaké je její tajemství? Denně si dělá peeling celého těla a v jejím jídelníčku nesmí chybět avokádo. S cvičením to ale naopak příliš nepřehání.
  4. Gunther Krabbenhoft. Některé zdroje informovaly o tom, že je tomuto muži 104 let, ale tenhle děda na svém facebookovém profilu říká, že internet znásobil jeho věk. Jeho styl oblékání je prostě dokonalý a inspiruje jím celý svět.
  5. Christopher Plummer. Nejstarší držitel filmových Oscarů. Po značnou část svého života se ale paradoxně Oscara nedočkal. Ten první přišel až v roce 2011, kterého získal za vedlejší roli ve filmu Začátky.
  6. Winifred Pristell. Stále soutěží ve vzpírání a už se se dvěma rekordy zapsala do knihy rekordů. Teď aspiruje na další. Se sportem začala sice až po čtyřicítce, kdy se rozhodla zhubnout a změnit svůj životní styl, ale na věku přece nesejde. Ve svých 68 letech se stala světovou rekordmankou, když zvedla 80 kilogramů na benchi a 122 kilogramů na mrtvý tah.
  7. Jennifer Figge. V roce 2009 se v 56 letech stala první ženou, která přeplavala Atlantik. Snila o tom od 60. let, kdy plavala v bouřce přes Atlantský oceán a zbytek cesty musela doplavat v plovací vestě.
  8. Elizabeth Adeney. V 66 letech se Elizabeth Adeney ze Suffolku stala nejstarší britskou maminkou. A to v roce 2009, kdy porodila syna.
  9. Andreas Cahling. Nikdy nevypadal lépe než ve svých 60 letech. Neustále cvičí a udržuje se v dokonalé kondici. Dokonce se plánuje zúčastnit soutěže Master Olympia. A znát ho můžete také z televizních obrazovek, věnuje se totiž herectví.
  10. Alessandro Manfredini. Ve 47 letech se Ital Alessandro Manfredini stal inspirací pro celý svět. Vypadá, jako by se denně koupal ve fontáně mládí. Je živým důkazem toho, že se zarostlou bradou a tetováním může člověk stárnout s grácií, elegancí a šarmem.