Ennio Morricone nadchl dvanáct tisíc fanoušků. Tleskali ve stoje

Redakce

Je mu pětaosmdesát a ve stoje mu tleskalo vanáct tisíc lidí. Kdo je to? Nikdo jiný než italský filmový skladatel a dirigent Ennio Morricone, který se včera představil v pražské O2 areně. Jeho vystoupení zahájila projekce dokumentu Ennio Morricone – My Life In Music. Poté za doprovodu velkého orchestru a sboru zahájil dvouhodinový koncert skladbou The Strength of the Righteous z filmu Neúplatní.

Skladatel, který složil hudbu ke stovkám filmů, spolupracoval se světovými režiséry jako je Sergio Leone, Paolo Pasolini, Roman Polanski, Pedro Almodóvar či Quentin Tarantino, připomněl všechny filmové hity od "spaghetti westernů" až po novější snímky; hned v úvodu vystoupení zazněla Deborah’s Theme z filmové klasiky Tenkrát na Západě, Poverty a Once Upon a Time in America z Tenkrát v Americe, titulní skladba snímku Legenda 1900 nebo hit The Good, the Bad and the Ugly z westernu Dobrý, zlý a ošklivý, kde charakteristické hudební téma Morricone vytvořil podle vytí kojota. Posluchači ale bouřlivým potleskem reagovali i na Chi mai ze snímku Profesionálové, zazněla i vážná historická a sociální témata jako Bitva o Alžír či La classe operaia va in paradiso.

Morricone se před českým publikem v roli dirigenta představil podruhé, poprvé tu zahrál v roce 2011. Vzhledem k velkému zájmu o současné turné pořadatelé na hudebníkovo přání přidali ještě jedno vystoupení v Bratislavě.

http://www.youtube.com/watch?v=9DSzGQVTTRs