Ex-sexbombu Samanthu Fox převálcoval Michal David v červeném saku


Brno zažilo návrat časem. V hale Vodova se totiž potkaly ikony někdejší světové a české populární scény, zpívající ex-sexbomba Samantha Fox a král českých diskoték Michal David. Ačkoliv měl plnit roli předskokana, publikum nakonec bavil hlavně on.

Michal David v červeném sakuZavzpomínat a zapařit na „staré dobré osmdesátky“ přišlo odhadem patnáct set fanoušků zejména středního věku. Že diskotékové hity nestárnou a proti gustu žádný dišputát, potvrdily i hloučky mladých ročníků.

I když organizátoři mluvili o akci jako o dvojkoncertu, sám Michal David se celý večer označoval za "předskokana slavnější a objektivně krásnější Samanthy Fox." Svou diskotékovou džísku v šatně vyměnil za pohodlné červené sako a bez dlouhého protahování zahájil songem Colu, pijeme colu. Od první vteřiny s ním notoricky známé songy zpívaly davy fanoušků. Během večera pak zazněly ty absolutně nejznámější odrhovačky socialistických parketů, na nová alba Michala Davida se nedostalo. Zato ale David nezapomněl poděkovat přítomným pánům za účast, přestože se hrálo důležité kvalifikační utkání o účast na mistrovství světa ve fotbale. Za odměnu Brňanům dokonce poradil, jak se starat o své partnerky, aby jim neutekly do Prahy.

Samantha nechala většinu hitů doma
Na Samanthu Fox si publikum muselo počkat dalších čtyřicet minut. Hned od začátku navázala na Davidův duch osmdesátek a davy dostala songem Nothing’s Gonna Stop Me Now. Jinak spíš vlažné české publikum se pak pokusila naladit na stejnou vlnu zájmem o češtinu: „Řekněte mi nějaké české slovo“. I když se slova nedočkala, nabídla všem přítomným, aby jí říkali Sam.

Samantha a její Touch Me

http://www.youtube.com/watch?v=MiuimDNlyuQ

Zpěvačka pak pokračovala písničkami, které rozhodně nepatřily k těm, na něž publikum čekalo – zatímco Michal David setřel prach snad ze všech nablýskaných hitovek, Samantha dala za celý večer pouhé dvě. A co s publikem, které evidentně přišlo na největší hity? Na Samanthina slova „tato píseň byla jedničkou v Americe“, publikum reagovalo jen potleskem.  Zpěvačka ale namonec překvapila i píjemně, nejprve šedesátkou I Only Want To Be With You od Dusty Springfield a v záveru i Your Sex On The Fire od Kings of Leon.
Asi po hodině zpěvačka poděkovala a s celou kapelou odkráčela do šatny. V tu chvíli začaly k východu proudit hloučky lidí, kteří už nepočítali s přídavkem. Za moment se ale situace změnila: Samantha spustila své „Uhhh, touch me“ a ztuhlé publikum na půl cesty ven se dalo do tance.

Podívejte se, jak to na koncertě vypadalo

Témata:,