Festival Masters Of Rock je zahájen, odstartoval ho Fleret

Redakce

Letošní 13. ročník festivalu Masters of Rock zahájila ve čtvrtek odpoledne ve Vizovicích domácí legenda, folkrocková kapela Fleret. Na hudební scéně je skupina již tři desítky let. Fleret zahajoval festival letos už počtvrté. Patří mezi vůbec nejčastější účastníky Masters of Rock, hrál na něm posedmé.

Fleret je jakousi bigbítovou odnoží tuzemského folku. Skupinu založil její kapelník a manažer Zdeněk Hrachový. Debutové album Sbohem galánečko vyšlo v roce 1989. Fleret pravidelně doprovázela zpěvačka moravských lidových písní Jarmila Šuláková. Nyní šestaosmdesátiletá zpěvačka ale před čtyřmi lety 17 let trvající spolupráci ukončila.

V areálu vizovické likérky jsou nyní tisíce hudebních fanoušků. „První fanoušci přijížděli do Vizovic již od neděle. Největší pohyb v podobě zasypávání kempů v okolí likérky jsme zaznamenali den před festivalem,“ řekl ředitel pořádající agentury Jiří Daron. Podobně jako loni se osvědčila možnost výměny vstupenek za identifikační náramky předem, takže u vstupu nevznikaly fronty. „Fanoušci jen vklouzli do areálu,“ dodal Daron.

Festival potrvá do neděle, pořadatelé očekávají příjezd 25 000 fanoušků. Program uzavře hlavní hvězda, finská skupina Nightwish. Hlavním lákadlem úvodního dne je symfonik-metalová skupina z Nizozemska Within Temptation. Dnes na pódium vizovické likérky vystoupí například i americká skupina Kamelot, německá legenda U.D.O. nebo švédská kapela Bloodbound.