Film o Jacksonovi půjde do kin 30. října

Redakce

Poslední film s Michaelem Jacksonem This Is It natočený na základě záznamu ze zkoušek v Los Angeles a Inglewoodu na plánovanou šňůru koncertů v Londýně bude mít celosvětovou premiéru včetně České republiky 30. října. Fanoušci nedávno zemřelého zpěváka budou mít možnost vidět "popového krále" ve snímku ve vysokém rozlišení a s digitálním zvukem. ČTK to sdělila Alice Rychlinková z distribuční společnosti Falcon.
    Film, jehož některé scény budou zpracovány 3D technologiemi, poskytne pohled na umělcovu kariéru a bude obsahovat rozhovory s některými z Jacksonových nejbližších přátel a spolupracovníků.
    "Tento film není pouhou poctou umělci, který dokázal nadchnout své publikum každou vteřinou svého pobytu na jevišti, ale je také příhodným darem milionům fanoušků po celém světě, kteří ho milovali a kterým zasvětil celý svůj život," uvedl John McClain, zástupce organizace The Estate of Michael Jackson. "Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat v budování Michaelova hudebního odkazu způsobem, z něhož vzejdou dostatečné prostředky pro jeho rodinu a pro děti v nouzi," dodal dlouholetý přítel rodiny Jacksonových.
    Podle předsedy správní rady skupiny Columbia/Epic Label Group Roba Stringera budou mít diváci prostřednictvím tohoto filmu možnost spatřit, v řadě případů poprvé, s jakým nasazením Jackson pracoval.
    "Svět bude mít šanci spatřit naprostou oddanost, vášeň a tvořivost, které do projektu This Is It vkládal," prohlásil choreograf Jacksonových koncertů Kenny Ortega.
    Výtěžek z promítání filmu bude věnován organizaci Michael Jackson Family Trust, kterou zpěvák ve své závěti určil jako dědice části svého majetku.
    Ze zkoušek na londýnské turné prý existuje až 100 hodin videozáznamů. Podle serveru Digital Spy zaplatila společnost Columbia Pictures za filmová práva 60 milionů dolarů (1,1 miliardy korun). Ve smlouvě je údajně i zmínka o tom, že ve filmu se nesmí objevit pasáž, která by Jacksona ukázala v negativním světle.
    Michael Jackson zemřel 25. června po srdeční zástavě. Smrt zpěváka stále nebyla do detailů objasněna, spekuluje se o předávkování léky. Přesné příčiny Jacksonova úmrtí by měly pomoci odhalit výsledky pitvy, které již mají úřady k dispozici. Policie ale před několika dny koronera požádala, aby je nezveřejňoval, dokud nebudou vyjasněny okolnosti úmrtí.
    Během své výjimečné kariéry prodal Jackson po celém světě odhadem na 750 milionů desek, vydal 13 singlů, které se dostaly na první příčky žebříčků prodejnosti. Guinnessova kniha rekordů zaznamenala Jacksona jako nejúspěšnějšího hudebníka všech dob a jeho album Thriller jako nejprodávanější album všech dob. Jackson získal 13 cen Grammy a byl poctěn oceněním Artist of the Century (Nejlepší umělec století).
    Roman Jireš kš