Fotoreport: Anna K je skvělá i bez proudu

Milan-Janecek

Zpěvačka Anna K včera spolu se svou kapelou v Divadle Hybernia ukázala, jak dobře fungují její písničky bez proudu. Spolu s hosty - britskou skupinou Reef - pokřtila DVD Poprvé akusticky, natočené na loňských koncertech. Podívejte se, jak večer zachytil Vojta Kubec.

Víc než dvouhodinový koncertní křes DVD a CD Poprvé akusticky z loňských akustických vystoupení včera ukázal, že písničky Anny K výborně fungují i tehdy, když muzikanti odloží elektrické nástroje a sednou si s akustikami na stoličky. Z rádiových hitovek Nebe nebo Nelítám nízko společně vyrobili křehké písničky, rockový hlas Anny K dostal v kombinaci s akustickými nástroji nevšední barvu. Klavír Pavla Bohatého bublal, kytary Jirky Janoucha a Romana Helcla se zajímavě proplétaly, glissanda Gumy Kulhánka zněla labužnici a perkuse Víti Halašky zase hravě.

Desku pokřtil Gary Stringer z britské kapely Reef, která s Annou K hrála v Hybernii i loni. Stringerova vsuvka byla sice poněkud chaotická a hodně improvizovaná, do příjemné atmosféry koncertu ale dokonale zapadla. Krátký průřez Garyho sólovou tvorbou i písničkami Reef tak zafungoval nejen jako vítaný předěle mezi polovinami koncertu, ale i jako jeho první vrchol: muzikanti to na pódiu rozjeli a vůbec poprvé se zvedli ze svých židlí.

Anna K
Křest DVD Poprvé akusticky
Hosté: Reef
Praha, Divadlo Hybernia, 23. dubna 2014

Témata:, ,