Fresh Film Fest, festival mladého filmu, letos nebude. Pořadatelé nemají peníze

Redakce

Špatná zpráva pro ty, které bavilo sledovat, co se děje v mezinárodním studentském a mladém filmu: 12. ročník Fresh Film Festu se z důvodů nedostatku financi neuskuteční.

“Ačkoli se nám podařilo za více než desetiletou historii učinit z tohoto festivalu ve světě uznávanou událost, komplikace související s financováním vzrostly natolik, že není možné projekt dále organizovat, aniž bychom zásadním způsobem snížili rozsah a kvalitu programu,” vysvětluje zakladatel festiivalu Martin Pošta. “Nechceme ustupovat od koncepčně zásadních částí programu, ořezávat a drasticky modifikovat každoroční tematizaci, rezignovat na vstřícné a finančně nijak přemrštěné nabídky osobností minimálně evropské kinematografie,” doplňuje umělecký ředitel Jan Stehlík.  

Skoro jako láska. To je vítězný film Fresh Film Festu 2014

Fresh Film Fest každoročně uváděl zhruba 150 filmů, probíhal v šesti kinosálech a řadu venkovních projekcí zdarma. Jeho součástí byl vždy i doprovodný program, hudební, výtvarný nebo zaměřený na filmové profesionály. Festival každoročně zval i řadu hostů ze zahraničí. (red)

Trailer desátého ročníku