Fresh Film Fest se letos věnuje fanatismu

Redakce

Mezinárodní filmový festival zaměřený na debutovou a studentskou tvorbu Fresh Film Fest (28. 8.  – 1. 9.) letos slaví desáté narozeniny. A rozhodl se, že tentokrát to oslaví s tématem fanatismu.

„Chceme ukázat, jak se v oblasti filmu zobrazuje fanatismus, a to jak nacionální, etnický či rasistický, tak i konzumní nebo spotřební,“ doplňuje umělecký ředitel Jan Stehlík. Autory letošního „fanatického“ vizuálu se stali grafický designer Jiří Troskov a mladý fotograf Jaroslav Moravec.

První potvrzenou retrospektivou, která se vztahuje k tématu fanatismu, je kolekce snímků britského politicky provokativního režiséra Alana Clarka (1935 – 1990), u něhož začínali herci jako Tim Roth, Gary Oldman nebo Ray Winstone. Do programu pořadatelé festivalu také zařadili dokument režiséra Andyho Kimpton-Nyeho o Alanu Clarkovi nazvaný Alan Clarke: His Own Man.

Hlavní „fanatickou“ sekci doplní soutěže celovečerních debutů a studentských filmů, zvláštní uvedení, distribuční premiéry, koncerty, workshopy, diskuse, výstavy a party.

Celkem 150 filmů se bude promítat v kinech, ale i venku v Riegrových sadech. (sli)