Galerie z královské svatby: Meghaniny šaty byly přenádherné

Pavla Gabrhelíková

Pokud byste chtěli dneska vytáhnout kamaráda z Británie na výlet, určitě byste neuspěli. Celá země sledovala nejočekávanější událost tohoto roku. Do posvátného svazku manželského vstoupil mladší syn prince z Walesu a oplakávané Diany.

Celý svět se těšil na svatbu britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markle. Britská královna Alžběta II. páru přidělila tituly vévoda a vévodkyně ze Sussexu, a tak už všichni jen netrpělivě čekali, jaké bude mít Meghan šaty. A málem z nich omdleli – tak byla krásné! Nevěsta byla opravdu nádherná. Její róba pocházela z dílny módního domu Givenchy a stála miliony korun. Na hlavě měla závoj a tiaru po Královně Mary.

Obřad se odehrál v kapli svatého Jiří na hradě Windsor. Otec nevěsty měl před pár dny infarkt a zdravotní stav mu nedovolil na svatbu přijet, a tak se čekalo, kdo Meghan povede k oltáři. Nakonec ji vedl otec ženicha Charles, čímž ji v podstatě oficiálně přijal do rodiny.

Obřadu se zúčastnily i celebrity, jak bývá zvykem. Přijeli například zpěvák Elton John, fotbalista David Beckham nebo herec George Clooney. Více uvidíte v naší galerii.