Gerard Way z My Chemical Romance vydá sólové album

Redakce

Zpěvák a hudebník Gerard Way vydá album Hesitant Alien. Sólový debut frontmana skupiny My Chemical Romance vyjde letos 29. září.

Gerard Way je spoluzakladatelem a vůdčí osobností jedné z nejpopulárnějších rockových kapel posledních let. Jejich nejúspěšnější nahrávkou se stala deska The Black Parade z roku 2006. Celosvětově se jí prodalo více než 3 miliony kopií. . Loni v březnu však kapela oznámila, že končí, a letos se s posluchači rozloučila skvělou kolekcí May Death Never Stop You: The Greatest Hits 2001–2013 (recenzi desky si přečtěte tady).

Poslechněte si My Chemical Romance v Youradiu

O tom, že Gerard Way chystá sólový materiál, se spekulovalo delší dobu. Dohady zpěvák utnul na začátku srpna oficiálním prohlášením, v němž o chystané novince prozradil zajímavé detaily. Zvukově by album mělo být ovlivněno hlavně anglickou kytarovou hudbou, brit popem a vlnou shoe-gaze. V textech se Gerard Way hlásí k odkazu Jarvise Cockera (Pulp), Damona Albarna (Blur, Gorillaz) nebo Franka Blacka (Pixies). Desku produkoval Doug McKean, s nímž Way spolupracoval už za časů My Chemical Roamce, o mix se postaral Tchad Blake (Arctic Monkeys, The Black Keys).

Prvním singlem by se 19. srpna měla stát skladba No Shows. (kač)

Seznam skladeb:

1. Bureau

2. Action Cat

3. No Shows

4. Casting Shadows

5. Millions

6. Zero Zero

7. Juarez

8. Drugstore Perfume

9. Get The Gang Together

10. How’s It Going To Be

11. Maya The Psychic